V Rige uspeli aj na druhý pokus

Publikované: 24.09.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Ľubka Ištoňová

GOOD ANGELS Košice vs. Famila Schio, Oblak(3) vs. Gatti(5) (Foto: RNDr. Ľubka Ištoňová)

Vo Východoeurópskej liga žien (EEWBL sa basketbalistkám Good Angels Košice zatiaľ darí napĺňať víťazné ambície, s ktorými na jej prvý turnaj do Rigy odcestovali. Do druhého stretnutia v lotyšskej metropole síce vstúpili o čosi rozpačitejšie, než by sa patrilo, ale napokon naplno predviedli „žlto-modrú silu“ a pripísali si ďalší výrazný triumf.

GOOD ANGELS Košice – CMOKI Minsk (Biel.) 72:40 (15:10, 32:21, 53:28)
Good Angels: Oblak 11, Bálintová 9, Kupčíková 8 /7 doskokov/, Janoščíková 6 /8 doskokov/, Stehlíková 4 (Žirková 11, Blanárová 12 /7 doskokov/, Bilíková 7, Baburová 4 /7 doskokov/). Tréner: P. Jankovič
Minsk: Murauská 9 /3 trojky/, Theriot 6, Sciapanova 5, Lapo 2, Šaučenka 0 (Kiuliak 10, Rybalka a Haspel po 3, Sizonava 2, Suščyk 0). Tréner: A. Vauleu
trojky: 4/11 – 7/14, TH: 12/15 – 7/14, fauly: 9 – 17
štvrtiny: 15:10, 17:11, 21:7, 19:12

Aj až príliš tréningové tempo stačilo basketbalistkám Good Angels na to, aby sa rýchlo ujali vedenia a bezproblémovo si ho udržiavali. Značne uvoľnený prístup „žlto-modrých“ však mladému tímu Cmoki umožnil vyše štvrťhodiny držať prijateľný rozdiel skóre (15:10), ktorý sa nášmu majstrovi nad dvojcifernú hranicu podarilo dostať až po zvýšení agresivity na konci polčasu (32:21).

Po obrátke pôsobili Košičanky výrazne živším dojmom. Jeho výsledkom bolo natiahnutie ich náskoku v 23. minúte na 20 bodov (43:23), triumf v treťom dejstve o 14 bodov (21:7) a celkové vedenie po pol hodine hry o 25 bodov (53:28). Posledná štvrtina súboja tak bola už len formálnou záležitosťou, čo sa síce prejavilo i na hre dievčat z Good Angels, ktoré však napokon svoj jasný triumf ešte zvýraznili.

Záverečný zápas basketbalistiek GOOD ANGELS Košice na 1. turnaji EEWBL v Rige (Lot.):
25. 9. 2016 (nedeľa) o 11.00 hod.: GOOD ANGELS – Kibirkštis Vilnius (Lit.)