Víťazná dráma

Publikované: 03.12.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: facebook KU AZS UMCS Lublin

AZS UMCS Lublin

Pre súboje, ako bol tento, je šport fenoménom, aký nemá páru. Basketbalistky Good Angels Košice zažili v prvom súboji druhého turnaja Východoeurópskej ligy (EEWBL) niekoľko vzostupov, ale aj pár tvrdých pádov, chvíľami to už vyzeralo, že sa prvej porážke v súťaži nedokážu vyhnúť, no napokon sa postarali o malý športový zázrak a (nateraz) nulu v kolónke prehier ubránili.

GOOD ANGELS Košice – AZS UMCS Lublin (Poľ.) 71:70 pp (12:18, 28:30, 41:48, 59:59)
Good Angels: Bálintová 13, Jurčenková 12, Baugh 9, Oblak 8 /7 doskokov/, Allen 0 (Žirková 11, Stehlíková 7, Kupčíková 5, Janoščíková 4, Baburová 2). Tréner: P. Jankovič
Lublin: Magden 13, Ugoka 12 /11 doskokov/, Jujka 10, Boyd 9, Owczarzak 8 (Dorogobuzova 13, Dobrowolska 3, Mistygacz 2, Krzycka 0). Tréner: K. Szewczyk
trojky: 2/11 – 4/22, TH: 17/21 – 16/23, fauly: 21 – 22, 5 faulov: 38. min. M. Jujka a 44. min. K. Dorogobuzova (obe Lublin)
štvrtiny: 12:18, 16:12, 13:18, 18:11 – 12:11

Hráčky Good Angels do súboja výborne vstúpili, no ich 7-bodový náskok z 5. minúty (8:1) sa o ďalšie tri minúty zmenil na 6-bodové manko (8:14). Následne mali „žlto-modré“ plné ruky práce s tým, aby sa im domáci kolektív príliš bodovo nevzdialil. Tento cieľ sa im darilo napĺňať najmä v druhej štvrtine, v ktorej sa v 14. minúte dokonca opäť dostali do vedenia (22:20), no polčas napokon prehrali 28:30.

V druhej polovici pokračovala naháňačka, v ktorej však zväčša mali navrch hostiteľky. Tie v 29. minúte Košičankám odskočili na osem bodov (39:47), no bič napokon aj tak plieskal na konci – a tentoraz dvojnásobne. Pol minúty pred záverom riadneho hracieho času poslal náš majster úspešnou trojkou z ruky Barbory Bálintovej duel do predĺženia (59:59).

V ňom boli východniarky takmer na kolenách, keď po troch z piatich nadstavených minút prehrávali 61:69. Súčasná kapitánka tímu Zuzana Žirková však minútu pred koncom svoj presný trojkový pokus vylepšila získanou loptou a ďalšími dvomi bodmi (69:70), no a bývalá šéfka kabíny „žlto-modrých“ Lucia Kupčíková v úplnom závere doskočila pokus Teji Oblak a rozhodla o triumfe Good Angels 71:70.

Decembrový program zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
4. 12. 2016: TTT Riga (Lot.) – GOOD ANGELS /Lublin (Poľ.), 14.15 hod. – 2. turnaj EEWBL)
8. 12. 2016: GOOD ANGELS – Yakin Dogu Istanbul (Tur.) /Angels aréna, 18.00 hod. – 5. kolo EuroCup)
10. 12. 2016: GOOD ANGELS – Piešťanské Čajky /Angels aréna, 16.00 hod. – 12. kolo Extraligy SR)
15. 12. 2016: GOOD ANGELS – Olympiakos Pireus (Gr.) /Angels aréna, 18.00 hod. – 6. kolo EuroCup)
17. 12. 2016: MBK Ružomberok – GOOD ANGELS /ŠH Koniareň, 17.00 hod. – 13. kolo Extraligy SR)