Čajky boli pri Jadrane úspešné, Kvarner Rijeka zdolali 85:41

Publikované: 02.12.2016 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: piestanskecajky.sk

Kvarner Rijeka (CRO) vs. Piešťanské Čajky (Foto: piestanskecajky.sk)

Druhý zápas základnej skupiny Central Europe Women League odohrali Piešťanské Čajky v stredu v chorvátskej Rijeke proti miestnemu klubu Kvarner. Do prístavného mesta na severe Chorvátska prišli Čajky v mierne oklieštenej zostave, no aj tak si so svojimi súperkami bez problémov poradili a zdolali ich 85:41.

piestanskecaj­ky.sk

Pre Čajky bol Kvarner Rijeka neznámy súper, no papierové predpoklady určovali Piešťanky do role jasných favoritiek. To hráčky z kúpeľného mesta potvrdzovali od začiatku stretnutia. Domáce však tiež nezačali úplne najhoršie a rýchlo im padli dve trojky zásluhou Matijevicovej. Piešťanské hráčky dominovali najmä pod košom, darilo sa im vystihovať rozohrávku súperiek i zakončovať rýchle protiútoky. Čajky postupne svoje skóre navršovali, vychádzala im aj streľba za tri body od Dudášovej, Oroszovej a na polčas sa šlo za stavu 46:24. Po prestávke sa obraz hry nezmenil a v komornej atmosfére piešťanské hráčky nepoľavili a stále svoj náskok nad Kvarnerom zvyšovali. Veľmi dobre sa predviedla Michaela Balážová, ktorá bojovný výkon pretavila aj na dva premenené trojkové pokusy a celkovo nazbierala desať bodov. Čajky v chorvátskom prístavnom meste napokon zvíťazili jednoznačne 85:41 a pripísali si druhé víťazstvo v B-skupine CEWL. V Central Europe Women League Čajky najbližšie privítajú 14. decembra na domácej palubovke český tím SBŠ Ostrava.

Kvarner Rijeka (CRO )- Piešťanské Čajky 41:85 (15:24, 24:46, 29:64)
Piešťanské Čajky: Oliver 20, Dudášová 12, Oroszová 12, Brown 10, Handy 10 (Balážová 10, Horvátová 6, Mikulášiková 5)
Najviac bodov Rijeka: Matijevic 12 a Galusic 11
TH: 12/8 – 14/11. Fauly: 14– 15, Trojky: 5 – 6. Rozhodcovia: I. Sverko, Z. Zagar.
Štvrtiny: (15:24, 9:22, 5:18, 12:21)

Piešťanské Čajky v Rijeke (Foto: piestanskecajky.sk)

Piešťanské Čajky Autorské práva piestanskecajky.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu piestanskecajky.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.