Po šlágri zvládli aj derby

Publikované: 25.02.2017 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Ľubka Ištoňová

GOOD ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, Janoščíková (8) vs. Mištinová (13) (Foto: Ľubka Ištoňová)

Skutočne náročný program uplynulých štyroch týždňov zavŕšili basketbalistky Good Angels Košice pod Čebraťom, kde sa im podarilo korunovať „víťazný február“ cenným triumfom nad Ružomberkom. Po výsledku 62:74 sa zároveň na rozdiel jedinej výhry priblížili k prvenstvu v nadstavbovej časti, ktoré zaručuje vstup do play-off z najvýhodnejšej pozície.

MBK Ružomberok – GOOD ANGELS Košice 62:74 (15:14, 31:33, 45:58)
Ružomberok: Mištinová 8, Moravčíková 6, Lázárová a Kelčíková po 5, Kmeťová 3 (Campbell 15, A. Baburová 12, Bartánusová 8). Tréner: J. Suja
Good Angels: Jurčenková 16, Oblak 13, Baugh 11, Allen 8, Bálintová 6 (Žirková 10, Kupčíková /7 doskokov/ a D. Baburová po 4, R. Stehlíková 2, Janoščíková a Blanárová 0) Tréner: P. Jankovič
trojky: 7/17 – 4/11, TH: 13/16 – 12/18, fauly: 21 – 18, 5 faulov: 37. min. L. Kelčíková (Ružomberok), vylúčenie: 37. min. E. Kmeťová (Ružomberok – za dve nešportové osobné chyby), rozhodcovia: M. Kúkelčík, R. Lamoš a M. Margala
štvrtiny: 15:14, 16:19, 14:25, 17:16

Duel pod Čebraťom sa až príliš nápadne podobal predošlému nadstavbovému vzájomnému stretnutiu v Košiciach, v ktorom „Ruža“ dlho a statočne trápila „žlto-modré“. Aj tentoraz aktérky predviedli tuhý boj o každý bod a súperi sa striedali vo vedení. Prvú štvrtinu lepšie rozohrali Košičanky, ktoré po úvodnom oťukávaní odskočili hostiteľkám na rozdiel piatich bodov (7:12).

Následne však prišli chvíle zverenkýň Juraja Suju, ktoré otočili na 15:12 a úvodné dejstvo vyhrali 15:14. Skóre toho druhého síce otvorila kapitánka Good Angels Zuzana Žirková (15:16), no po ďalšej šnúre už Liptáčky viedli 21:16. Ani tento stav dlho neplatil, v 15. minúte Lucia Kupčíková vyrovnala na 21:21 a prestrelku zo záveru polčasu lepšie zvládol úradujúci majster (31:33).

Aj po zmene strán sa hralo vo svižnom tempe, no vyrovnaný priebeh vydržal len v úvode tretej štvrtiny. Košičankám vyšla skvelo jej prostredná pasáž, keď sa postupne od domácich bodovo „odlepili“ a po polhodine hry sa im vzdialili na 13 bodov (45:58). Ani to však odpor Ružomberčaniek nezlomilo a až do záverečného klaksónu videla Koniareň zaujímavé stretnutie.

Vypracovaný náskok však umožnil hráčkam Good Angels bez výraznejších komplikácií kontrolovať koncovku duelu a nepustiť víťazstvo z rúk. Vo februári tak uspeli vo všetkých piatich extraligových, ako aj dvoch „eurocupových“ dueloch a po sérii štyroch súbojov na palubovkách súperov sa v úvode marca hneď trikrát v rade predstavia v domovskej Angels aréne.

Ďalší program basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
01. 3. 2017 (streda): GOOD ANGELS – ŠBK Šamorín (18.00 h., Angels aréna, 5. nadstavbové kolo)
04. 3. 2017 (sobota): GOOD ANGELS – Piešťanské Čajky (16.00 h., Angels aréna, 6. nadstavbové kolo)
07. 3. 2017 (utorok): GOOD ANGELS – Galatasaray Istanbul (17.45 h., Angels aréna, 1/4-fin. Eur. pohára)
10. 3. 2017 (piatok): Galatasaray Istanbul – GOOD ANGELS (odveta štvrťfinále Európskeho pohára)