Čajky vyradili Nitru a v atraktívnom semifinále si zahrajú s Ružomberkom

Publikované: 19.03.2017 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: Laco Ďuračka

BKM Junior UKF Nitra vs. Piešťanské Čajky, Dubeňová (9) vs. Oliver (34) (Foto: Laco Ďuračka)

Basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu dokonali svoj postup do semifinále! V druhom stretnutí štvrťfinálovej série vyhrali na palubovke BKM Junior UKF Nitra 83:52 a celkovo tak zvíťazili 2:0 na zápasy. V semifinále si podľa predpokladov zahrajú s MBK Ružomberok.

Čajky si dostatočný náskok vypracovali už v prvom polčase, keď prvú štvrtinu vyhrali 20:7 a tretiu 27:16. Čajky si po zmene strán ustrážili svoje vedenie, no treba pochváliť Nitru za výkon najmä v poslednej časti zápasu. Čajky tak po víťazstve 83:52 vyhrali štvrťfinálovú sériu 2:0 na zápasy a v semifinále si zmerajú sily s MBK Ružomberok. Ten v štvrťfinále vyradil rovnako v dvoch zápasoch Banskú Bystricu. Atraktívna semifinálová séria odštartuje v sobotu 25. marca v Diplomat aréne.

BKM Junior UKF Nitra – Piešťanské Čajky 52:83 (7:20, 16:27, 15:20, 14:16)
BKM: Kováčiková 13, Svetlíková 8, Škublová 7, Fehérová 6, Migová 5 (Ivanická 5, Li. Dubeňová 4, Martišková 2, Ondušková 2). Tréner: P. Kováčik.
Piešťanské Čajky: Dudášová 20 (3 trojky), Oroszová 18 (3 trojky), Slamová 14, Brownová 6, Mikulášiková 6 (Oliverová 10, Baletić 5, Horvátová 2, Páleníková 2). Tréner: M. Pospíšil.
TH: 18/14 – 30/21, fauly: 22 – 19, trojky: 4 – 6, rozhodovali: Tomašovič, Turčin a Hudec

konečný výsledok série 0:2, do semifinále postúpili Piešťanské Čajky

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: „V prvých 25 minútach sme ukázali určitý štandard, aj keď aj tam boli niektoré úseky, ktoré neboli tak kvalitné ako by mali byť. Čo mňa veľmi mrzí, že poslednú časť zápasu sme nereprezentovali správne naše meno a našu kvalitu, lebo Nitra ukázala, čo je pre ňu charakteristické, že je agresívna a nevzdáva sa. My sme sa v určitých momentoch s tým nevedeli vysporiadať, určité situácie sme podcenili a z toho vyplynulo aj pozitívne skóre v tom danom momente pre Nitru.“

Rozpis semifinálových zápasov (hrá sa na 3 víťazné stretnutia):
25.03. Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok
29.03. MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky
01.04. Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok
05.04. MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky – prípadný štvrtý zápas
08.04. Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok – prípadný piaty zápas

Piešťanské Čajky Autorské práva piestanskecajky.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu piestanskecajky.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.