Anjelky majú mečbal, Šamorín vyrovnal v sérii o bronz

Publikované: 17.04.2017 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Laco Ďuračka, Ladislav Dobsa

Piešťanské Čajky vs. Good Angels Košice, 2. zápas finále PO (Foto: Laco Ďuračka)

Basketbalistky Good Angels Košice delí už len jedno víťazstvo od triumfu vo finálovej sérii s Piešťanskými Čajkami a zisku 14. titulu v rade. V boji o bronz sa podarilo Šamorínu domácim víťazstvom nad Ružomberkom vyrovnať sériu na 1:1 na zápasy.

Piešťanské Čajky – Good Angels Košice 59:79 (19:24, 15:12, 18:19, 7:24) – stav série 0:2

Úradujúci slovenský majster kráča bez väčších problémov za štrnástym titulom. Na palubovke Piešťan síce po prvých troch štvrtinách viedli košické basketbalistky iba o tri body, no v záverečnom dejstve súpera prevalcovali. Výsledkom bolo víťazstvo o 20 bodov, ku ktorému veľkou mierou dopomohla Anka Jurčenková, ktorá k 15-bodom pridala aj 13-doskokov. V domácom tíme bola oporou Monique Oliverová so 16-bodmi a deviatimi doskokmi. V stredu sa Košičanky na domácej palubovke pokúsia o definitívne ukončenie finálovej série.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 89:79 (13:22, 30:20, 26:18, 20:19) – stav série 1:1

V druhom dueli série o bronz začali lepšie ružomberské basketbalistky, ktoré si v prvej štvrtine vytvorili 9-bodový náskok, no ten ešte do polčasu dokázali domáce hráčky zmazať. Aj v druhom dejstve boli Šamorínčanky aktívnejšie a najmä presnejšie v streľbe z diaľky. Z 18-pokusov sa trafili desaťkrát, zatiaľ čo ružomberské basketbalistky premenili 6 zo 14 trojkových striel. Najviac bodov v zápase si pripísala domáca Timea Sujová – 26 a v drese hostí Janae Smithová, ktorá k 23-bodom pridala aj 14 doskokov. Rozhodujúci tretí zápas série sa hrá v stredu v Ružomberku.

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.