Slovan siedmy, Poprad si vybojoval rozhodujúci zápas

Publikované: 24.04.2017 Autor/Zdroj: Patrik Fotta

Extraliga ženy Logo

Basketbalistky bratislavského Slovana zvládli sériu s Nitrou 2:0 na zápasy a umiestnili sa tak na konečnej siedmej priečke. Popradčanky si triumfom na palubovke Banskej Bystrice vynútili rozhodujúci tretí duel v súboji o piate miesto.

BK Slovan Bratislava – BKM Junior UKF Nitra 64:58 (16:15, 20:13, 14:15, 14:15) – konečný stav série 2:0

Víťazstvom 61:51 v Nitre získali bratislavské basketbalistky možnosť ukončiť sériu a celú sezónu na svojej palubovke. Vedenie o osem bodov po prvom polčase však nebolo takým jednoznačným aby si mohli už v druhom dejstve vydýchnuť. Naopak Nitra ešte zabojovala a znížila manko súpera. Po záverečnom hvizde sa však tešili domáce, ktoré vyhrali o šesť bodov aj vďaka skvelému výkonu Renáty Talajkovej. Tá si pripísala okrem 19-bodov aj 16 doskokov. Z tímu hostí zaznamenala najviac bodov (14) Nikola Kováčiková. Slovan tak skončil na siedmom mieste, Nitra je ôsma.

ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 51:69 (12:18, 16:21, 13:13, 10:17) – stav série 1:1

Rovnako ako v prvom zápase série o piatej miesto aj v druhom stretnutí zvíťazil hosťujúci celok. Basketbalistky Popradu po tesnej domácej prehre 56:60 nenechali nič na náhodu a na palubovke Banskej Bystrice jednoznačne dominovali. Do druhého polčasu išli už s 11-bodovým náskokom. Tretia štvrtina priniesla vyrovnaný priebeh, no v záverečnom dejstve opäť zaúradovali popradské basketbalistky, ktoré si vybojovali tretí rozhodujúci zápas pod Tatrami. Najlepšou hráčkou zápasu bola popradská Lucia Hadačová, ktorá zaznamenala 19 bodov a 13 doskokov. V domácom tíme sa strelecky najviac darilo Jane Matejčíkovej s 10-bodmi.