Banskobystričanky sa radovali pod Tatrami

Publikované: 27.04.2017 Autor/Zdroj: Patrik Fotta

BK ŠKP 08 Banská Bystrica

V záverečnom stretnutí sezóny 2016/17 v ženskej najvyššej súťaži zvíťazila Banská Bystrica na palubovke Popradu 77:60 čím si vybojovala konečnú piatu priečku. Basketbalistky zo stredného Slovenska triumfovali v sérii 2:1 na zápasy.

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 60:77 (18:12, 16:16, 21:27, 5:22) – konečný stav série 1:2

Rozhodujúci duel série o piate miesto mali domáce hráčky dobre rozohraný, keď po polčase viedli o šesť bodov. V druhom dejstve sa však Banskej Bystrici pred záverečnou desaťminútovkou podarilo vyrovnať stav stretnutia. Štvrtá štvrtina napokon nepriniesla dramatické rozuzlenie ale jednostranný priebeh, v ktorom dominovali hosťujúce hráčky. Konečný rozdiel o 17 bodov bol pre Popradčanky až príliš krutý. Sezónu tak ukončili na šiestom mieste, Banská Bystrica obsadila piatu priečku. Hráčkou zápasu bola banskobystrická Lucia Striešová, ktorá okrem 21 bodov zaznamenala aj 9 doskokov. V popradskom drese sa darilo Lucii Hadačovej so 16-bodmi a 12-doskokmi.

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.