5 dobrých správ z ružomberskej kuchyne

Publikované: 14.07.2017 Autor/Zdroj: mbkruzomberok.sk Foto: mbkruzomberok.sk

MBK Ruzomberok (Foto: www.mbkruzomberok.sk)

V uplynulých dňoch a týždňoch sa udialo niekoľko významných skutočností, o ktorých by sme chceli informovať všetkých priaznivcov ružomberského basketbalu.

VSTUP INVESTORA, VYŠŠÍ ROZPOČET

V budúcej sezóne bude môcť basketbalový klub MBK Ružomberok disponovať značne zvýšeným rozpočtom v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom. Potvrdzujú to aj slová manažéra klubu Radoslava Popelku: “Razantný vstup významného sponzora pozitívne zasiahol nielen do úvah o štarte MBK v nadnárodnej súťaži či cieľoch v domácej extralige, ale aj o posilnení družstva pre nastávajúcu sezónu.” Do Koniarne by tak malo prísť viacero zaujímavých posíl, a to nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

EURÓPSKY POHÁR FIBA

Žiadna Stredoeurópska liga, ako počas uplynulých dvoch ročníkov. Ružomberok bude vďaka vyššie spomenutému účinkovať v prestížnom Európskom pohári FIBA. Po troch rokoch sa tak bude naše družstvo konfrontovať so súpermi zvučných mien. Pokračuje R. Popelka: “Tento významný krok znamená pre nás všetkých v klube veľmi veľa. V prvom rade veľa zodpovednej a konštruktívnej práce, pre naše basketbalistky vynikajúcu možnosť medzinárodnej konfrontácie. A tiež prezentácie, nielen vlastných výkonov, ale aj mesta, generálneho sponzora a ďalších partnerov. Pre fanúšikov zase možnosť vidieť na palubovke v Koniarni popredné európske kluby, nabité hviezdnymi hráčkami.” Manažér MBK ďalej verí, že Koniareň opäť zažije búrlivé prostredie. “V ktorom bude ružomberský fanúšik našich šiestym hráčom a všetci tak spoločne dokážeme, že do basketbalovej Európy právom patríme.”

VYŽREBOVANIE SKUPÍN EP FIBA

V utorok 4. júla sa v Mníchove uskutočnilo vyžrebovanie skupín Európskeho pohára FIBA. Ružomberok bol zaradený do B-skupiny. Predstavíme sa proti tureckému družstvu Mersin Buyuksehir, ruskému celku Enisey Krasnoyarsk a – domácemu rivalovi – Good Angels Košice! Okrem atraktívnych súperov z Turecka a Ruska tak bude nesporným lákadlom aj konfrontácia proti Východniarkam, a to nielen v domácej extralige, ale aj v dvojzápase doma-vonku v rámci Európskeho pohára FIBA. Účinkovanie v tejto súťaži začneme vo štvrtok 12. októbra stretnutím na ruskej pôde v Krasnoyarsku.

PRVOU POSILOU RADKA STAŠOVÁ

So zvýšeným rozpočtom a vyššími cieľmi klubu súvisí aj posilnenie kádra. K doposiaľ zmluvne zaviazaným hráčkam A. Moravčíkovej, Kelčíkovej, Mištinovej a Bartánusovej pribudla až do konca sezóny 2020/20121 rozohrávačka Radka Stašová (20 rokov), ktorá doposiaľ obliekala dres ŠKP 08 Banská Bystrica. Táto 168 cm vysoká basketbalistka pred bystrickou zastávkou hrávala za Košice a Spišskú Novú Ves. Je reprezentantkou Slovenska do 20 rokov. Ide o prvú posilu, ďalšie ohlási klub v nasledujúcom období. Mali by to byť nielen slovenské, ale aj zahraničné hráčky.

NOVÁ STRÁNKA, SUVENÍRY, BULLETIN…

Marketingový tím MBK Ružomberok v týchto dňoch pripravuje nový vzhľad internetovej stránky MBK – mbkruzomberok.sk. Oficiálne spustenie modernej, prehľadnej stránky je naplánované na 1. augusta. Priaznivci Ruže sa môžu tešiť na atraktívny dizajn, s dôrazom na informácie nielen o hlavnom tíme žien, ale aj mládeži či pravidelných rozhovoroch. Okrem toho chce MBK v nastávajúcej sezóne ponúkať na predaj fanúšikom rôzne suveníry, hovorí sa najmä o tričkách, šáloch a iných predmetoch. Pravidelne by mal vychádzať aj klubový Bulletin MBK.

 
www.mbkruzomberok.sk www.mbkruzomberok.sk


Diskusia

ScoreBoard ...

GAK GAK 30.09.2017 UNR UNR
MBK MBK 30.09.2017 BPP BPP
SKP SKP 30.09.2017 SAM SAM
PNC PNC 02.10.2017 SLO SLO

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 GOOD ANGELS Košice 0/0 0,00%
2 MBK Ružomberok 0/0 0,00%
3 Piešťanské Čajky 0/0 0,00%
4 ŠBK Šamorín 0/0 0,00%
5 BAM Poprad 0/0 0,00%
6 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 0/0 0,00%
7 BK Slovan Bratislava 0/0 0,00%
8 BKM Junior UKF Nitra 0/0 0,00%