Čajky bez problémov zvíťazili v Šamoríne

Publikované: 15.10.2017 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: Laco Duračka

ŠBK Šamorín vs. Piešťanské Čajky, Hašková (8) vs. Smith (13) (Foto: Laco Duračka)

Piešťanské Čajky po piatkovom prílete z tureckého Hatayu nemali príliš veľa času na oddych a hneď v sobotu ich čakal druhý extraligový zápas na palubovke ŠBK Šamorín. Piešťanské basketbalistky napriek únave neponechali nič na náhodu a svojim súperkám nedali šancu, keď zvíťazili jednoznačne 85:53. Čajky sa už teraz koncentrujú na stredajší domáci duel Eurocupu proti poľskému tímu Energa Toruň.

Basketbalistky z kúpeľného mesta od začiatku potvrdzovali svoju kvalitu a rýchlo sa dostali do vedenia a už po prvej štvrtine vyhrávali 23:12. Do polčasu stihli ešte svoj náskok zvýšiť na 22 bodový rozdiel 44:22. Po prestávke Piešťanky nepoľavili Šamorín, Šamorín prevyšovali vo všetkých činnostiach a pred poslednou časťou viedli už 66:34. V záverečnej štvrtine domáce Šamorínčanky zlepšili svoj výkon, dokázali s Čajkami hrať vyrovnane, no rozdiel v skóre sa im už viac stiahnuť nepodaril. Piešťany tak vyhrali jednoznačne 85:53. Bodovo sa v drese Čajok najvýraznejšie presadila pivotka Ivana Jakubcová, ktorá nastrieľala 18 bodov.

Piešťanské Čajky už celú svoju koncentráciu smerujú k stredajšiemu domácemu stretnutiu v Európskom pohári FIBA, keď o 18:00 v Diplomat aréne privítajú poľský klub Energa Toruň. Pre Čajky pôjde o veľmi dôležitý zápas smerom k ďalšiemu vývoju v skupine a budú robiť všetko pre víťazstvo.

ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 53:85 (12:23, 22:44, 34:66)
Šamorín: Beronja 18 (3 trojky), Marcová 11, Hašková 8, J. Lelkes 7, Slezáriková 1 (B. Lelkes 6, Andrassy 2, Meszárošová 2). Tréner: A. Diosi.
Čajky: Jakubcová 18, Slamová 14, Smith 6, Zohnová 6, Bartáková 2 (Páleníková 13, Kašpárková 8 /9 doskokov/, Dudášová 6, Letková 7, Gajdošová 5). Tréner: M. Pospíšil.
TH: 12/6 – 5/4. Trojky: 5 – 5. Fauly: 11 – 17.
Štvrtiny: 12:23, 10:21, 12:22, 19:19.