Piešťany sa vytrápili s Popradom, Nitra prišla o piatu priečku

Publikované: 05.03.2018 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs BAM Poprad, nadstavba EXZ (Foto: Laco Duračka)

Piešťanské Čajky mali na domácej palubovke nečakané problémy s Popradom, ktorý po Ružomberku dokázal potrápiť ďalšieho favorita. Basketbalistky Good Angels Košice si bez väčších ťažkostí dokráčali za víťazstvom 81:61 nad Ružomberkom. V skupine o 5. – 8. miesto si Banská Bystrica poradila s Nitrou, ktorá tak prišla o piatu priečku pred paly-off.

Piešťanské Čajky – BAM Poprad 58:51 (16:22, 10:5, 17:6, 15:18)

Úvod zápasu medzi Piešťanmi a Popradom mal nečakaný priebeh, keď hosťujúce hráčky zaskočili favorita a po prvej štvrtine mali 6-bodový náskok. Ten síce domáce skresali ešte pred prestávkou a lepšie vstúpili aj do tretej desaťminútovky no hráčky spod Tatier dokázali vyhrať aj štvrtú štvrtinu a z kúpeľného mesta si odviezli tesnú prehru. Až tri hráčky zaznamenali po 14 bodov – domáca Smithová, ktorá si pripísala aj 11 doskokov a hosťujúce hráčky Kupčíková a Hadačová.

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 81:61 (20:9, 19:23, 23:15, 19:14)

Podľa predpokladov sa začal duel medzi úradujúcim majstrom a Ružomberkom, keď domáce ovládli prvú desaťminútovku. Ružomberčanky ešte pred zmenou strán dokázali zápas mierne zdramatizovať no žlto-modré si zaváhanie nepripúšťali a zodpovedným výkonom si zabezpečili domáce víťazstvo. Najlepšou hráčkou zápasu bola s 23-bodmi a 6-doskokmi košická pivotka Anna Jurčenková.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BKM Junior UKF Nitra 64:57 (18:12, 9:14, 17:14, 20:17)

V skupine o 5. – 8. miesto sa Nitra po prehre v Banskej Bystrici prepadla z piatej na šiestu priečku. Po polčase síce nitrianske basketbalistky prehrávali len o jeden bod, avšak v druhom dejstve nedokázali domáce hráčky dostať pod väčší tlak. Naopak Banskobystričanky si budovali postupne väčší náskok a napokon sa tešili z víťazstva o sedem bodov. Hráčkou stretnutia bola domáca Jassová, ktorá zaznamenala 14 bodov a 7 doskokov.