Štvrťfinále expresne skompletizované

Publikované: 15.03.2018 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Ladislav Dobsa

ŠBK Šamorín vs. BAM Poprad, Simona Marcová (4) (Foto: Ladislav Dobsa)

Všetky štyri štvrťfinálové série ženskej najvyššej súťaže boli ukončené na dva zápasy. Good Angels Košice, Piešťanské Čajky, Ružomberok i Šamorín zvládli odvetné duely a postúpili do semifinále. V ňom si zmerajú sily Košice so Šamorínom a Piešťany vyzvú Ružomberok.

BK Slovan Bratislava – Good Angels Košice 42:81(15:23, 12:23, 13:19, 2:16)
na zápasy 0:2, do semifinále postúpili Košice

Basketbalistky Slovana sa chceli po prehre v Košiciach v dobrom svetle predviesť pred domácim publikom. S majstrom však dokázali držať krok len v úvodnej štvrtine a solídny výkon predviedli aj v tretej desaťminútovke. Napriek tomu sa ale ukázala sila jednoznačného favorita, ktorého potiahla najmä Jurčenková so 17 bodmi a 7 doskokmi.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 44:100 (11:25, 11:24, 10:27, 12:24)
na zápasy 0:2, do semifinále postúpili Piešťany

Po prvom zápase v Piešťanoch, kde dokázali Banskobystričanky svojho súpera potrápiť sa na domácej palubovke svojmu výkonu spred pár dní nepriblížili. Čajky sa naopak dostali do hernej pohody, čo vyústilo k dosiahnutiu stobodovej méty. Veľkou mierou sa k tomu pričinila Zohnová, ktorá zaznamenala 27 bodov (5 trojok).

BKM Junior UKF Nitra – MBK Ružomberok 31:84 (8:31, 6:15, 12:16, 5:22)
na zápasy 0:2, do semifinále postúpil Ružomberok

Už po prvej štvrtine odvetného duelu medzi Nitrou a Ružomberkom bolo jasné, že prekvapenie sa konať nebude. Ružomberčanky predviedli rovnako ako v úvodnom zápase koncentrovaný výkon, ktorým dokráčali k pohodlnému postupu. Hráčkou stretnutia bola ružomberská legionárka Walker-Kimbroughová, ktorá zaznamenala 20 bodov.

ŠBK Šamorín – BAM Poprad 72:56 (13:19, 19:8, 17:12, 23:17)
na zápasy 2:0, do semifinále postúpil Šamorín

Podľa papierových predpokladov mala byť séria medzi Šamorínom a Popradom najvyrovnanejšia. Z hľadiska výsledkov tomu tak bolo, avšak od hráčok spod Tatier sa očakávalo podstatne viac. Šamorínčanky však ukázali v čom je ich sila a aj vďaka väčším skúsenostiam postúpili do semifinále. Hráčkou zápasu bola s 27 bodmi a 7 doskokmi domáca Marcová.