Publikované: 08.03.2022 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: youngangels.sk

YOUNG ANGELS U19 Košice vs. BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica, Alexandra Chovaníková (4) (Foto: youngangels.sk)

Spoločná súťaž 1.ligy žien, Mladých žien U23 a Junioriek U19 2021/22

02.03.2022 – 19.kolo, dohrávka

Young Angels U23 Košice – Young Angels U19 Košice 58:67 (25:41)
Najviac bodov: Plavnická a Mikovčáková po 12, Urbanová 11 – Dulovičová 13, Šedivá 9, Chovaníková Simona 7

Vzájomné derby košických Young Angels, ktoré sa hralo ako testovací prvý duel v telocvični v Šaci, dopadlo lepšie pre mladšie družstvo, ktoré má najlepšiu bilanciu v súťaži. Dá sa povedať, že U23-ka zaostávala už od úvodu, U19-ka si vypracovala náskok, ktorý bol v polčase už 16 bodov. V druhej polovici stretnutia sa staršie Košičanky vzchopili a dokázali rozdiel v skóre skresať, no dokopy len o 7 bodov a tak sa na konci mohli tešiť mladšie kolegyne.

06.03.2022 – 15.kolo, dohrávka

ŽBK Rožňava – BKM Junior UKF Nitra 31:92 (13:50)
Najviac bodov: Molčíková a Suchá po 8, Gyenesová 5 – Matejová, Fehérová (14 doskokov), Kovalenko (14 doskokov) a Krajčovičová (14 doskokov) po 16

V rámci dohrávky 15. kola cestovala Nitra do Rožňavy, kde mala úlohu zaknihovať jasnú výhru, tento plán plnila počas celého duelu, keď domácu Rožňavu takmer k ničomu nepustila. Prvú štvrtinu vyhrala Nitra o 10 bodov, druhú o 27, tretiu opäť o 10 a poslednú o 14, z tejto nadvlády vyplynulo konečné vysoké víťazstvo. Zaujalo, že štyri hráčky UKF dosiahlo po 16 bodov a tri z nich k tomu pridalo po 14 doskokov.

05.03.2022 – 23.kolo

BKM Junior UKF Nitra – BK ZŠ Zvolen 78:60 (49:32)
Najviac bodov: Šimončíková 17, Krajčovičová 16, Sailerová 10 – Drinková Babariková 21, Šimčíková 14, …doplníme…

Pred nedeľnou cestou do Rožňavy privítala na domácej palubovke Nitra ešte Zvolen a vôbec to pre domáce nebola povinná jazda. Prvú štvrtinu domáce prehrali o jeden bod ale od tej druhej sa poriadne rozbehli, keď v nej uspeli 29:11 a zápas v podstate rozhodli. Potom bol priebeh vyrovnanejší, Zvolen dokázal s domácimi držať krok, no zvrátiť výsledok už nedokázal.

Young Angels U23 Košice – MBK U23 Ružomberok 46:50 (24:21)
Najviac bodov: Knappová 10, M. Pahulyová 9, Kyseľová 7 – Jarošová 22 (13 doskokov), Kubáňová 9, Michaličková 7

Zápas medzi mladými ženami Young Angels a ružomberského MBK začali lepšie domáce, zozačiatku si vybudovali mierne vedenie, to udržali až do poslednej štvrtiny, v nej už to ale nedokázali. V poslednej desaťminútovke dokázali zaznamenať len 6 bodov a to sa im stalo osudným. Zápas nakoniec tesne prehrali.

Young Angels U19 Košice – BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica 72:53 (40:22)
Najviac bodov: Šedivá 9, Holomaniová (12 doskokov), Majorošová a Szmereková po 8 – Kollárová 19, Janštová 17 (8 doskokov), Neuschlová 9

Košická juniorka začala zápas proti juniorke z Bystrice svižne, možno ich nabudilo slávnostné otvorenie telocvične v Šaci. V každom prípade sa dostali rýchlo do vedenia a v polčase to bolo už o 18 bodov. Zdalo sa, že zápas je jasný, no Bystričanky vo zvolenských dresoch sa nevzdávali, tretia štvrťka bola vyrovnaná a poslednú prehrali len o bod, v každom prípade z toho bolo zaslúžené víťazstvo Young Angels U19.

MBK U19 Stará Turá – BK AŠK Slávia U19 Trnava 73:48 (32:40)
Najviac bodov: Eliášová 26, Kubinová 14, Valová 13 – Majerová 26 /12 doskokov/, Ďuratná 8 (9 doskokov), Dzurová 7

Stará Turá proti regionálnemu sokovi z Trnavy začala horšie než čakala, po prvej perióde strácala na hostky 6 bodov a po polčase dokonca 8, no to sa po prestávke rázne zmenilo. Tretiu štvrtinu už Turá vyhrala o 16 bodov a poslednú o 17, takže dokonalý obrat v stretnutí a domáce víťazstvo o 25 bodov.

BK Lokomotíva U23 Sereď – voľno

ŠKBD U23 Spišská Nová Ves – voľno

CBK Košice – ŽBK Rožňava 78:52 (48:32)
Najviac bodov: Kašperanová 17, Lukačiková 15, Sunitrová 11 – Suchá 16 (8 doskokov), Molčíková 14, Gyenesová 10

Rožňava v nedeľu pricestovala do Košíc a v telocvični na sídlisku Ťahanovce ťahala od úvodu za kratší koniec povrazu, rýchlo stratila kontakt s domácimi a rozdiel v skóre narastal, v polčasovej pauze to bolo o 16 bodov pre CBK. Tretia štvrtina priniesla zmiernenie bodového rozdielu, no posledná bola opäť v rukách CBK, ktorý si pripísal výraznú výhru o 26 bodov.

06.03.2022 – 24.kolo

Young Angels U19 Košice – MBK U23 Ružomberok 74:38 (32:20)
Najviac bodov: Šedivá 15, Mišinská 10, Dulovičová a Holomaniová po 9 – Jarošová 12, Štefančová 8, Uramová a Michaličková po 7

Druhý deň mali juniorky košických Young Angels pomalší rozbeh, proti mladým ženám Ružomberka zozačiatku nevedeli nabrať náskok a bolo to z ich strany trápenie. V ďalšom priebehu sa ale dokázali zlepšiť, už druhá štvrťka bola z ich strany lepšia a najlepšia bola tá posledná, tú vyhrali 29:7 a Liptáčky poslali domov po vysokej prehre o 36 bodov.

Young Angels U23 Košice – BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica 62:50 (30:15)
Najviac bodov: Urbanová 15, Plavnická 13 (9 doskokov), Mikovčáková 11 (11 doskokov) – Janštová 15, Kollárová 14 (8 asistencií), Neuschlová 10

Košické mladé ženy si v nedeľu pomerali športové schopnosti s juniorkami Banskej Bystrice, úvod bol z ich pohľadu pekný, keď si vybudovali 9 bodový náskok, ktorý do polčasovej prestávky zveľadili na bodov 15. V tretej časti ich však súperky zaskočili a dokázali ju vyhrať o dva body, o jeden bod uspeli aj v tej poslednej, no to už nič nezmenilo na tom, že z Košíc po víkende odchádzali s dvoma prehrami.

MBK U19 Stará Turá – BK Lokomotíva U23 Sereď 74:50 (39:26)
Najviac bodov: Kubinová 19, Valová 18, Vandlíková 9 (13 doskokov) – Jakubčeková 17 /16 doskokov/, Nagyová 16, Scherhauferová 7

Sereď pricestovala do Starej Turej v oklieštenej zostave iba šiestich hráčok, z toho dve sa dokázali výraznejšie presadiť. Už ako zvyčajne predviedla kvalitný výkon Hana Jakubčeková, ktorá k 17 bodom pridala 16 doskokov, pridala sa k nej so 16 bodmi Ema Nagyová, ale to bolo takpovediac všetko, aj preto domáca Turá bez väčších problémov vyhrala o 24 bodov.

BK AŠK Slávia U19 Trnava – voľno

CBK Košice – ŠKBD U23 Spišská Nová Ves 67:45 (34:22)
Najviac bodov: Kašperanová (12 doskokov) a Lukačiková (8 asistencií) po 17, Tomajková 14 (18 doskokov) – Dovalová 11, Cvoligová 10, Da Cruz 7

Zápas sa od úvodu vyvíjal priaznivo pre domáce CBK, v úvodnej časti hry si vytvorili 13-bodový náskok a ten časom len navyšovali, nakoniec to skončilo o 22 bodov pre Ťahanovčianky.