Korunovácia staronového majstra i bronzového medailistu

Publikované: 20.04.2017 Autor/Zdroj: Patrik Fotta

Extraliga ženy Logo

Majstrovská trofej za sezónu 2016/17 putuje do vitríny Good Angels Košice, po víťazstve 3:0 na zápasy vo finálovej sérii nad Piešťanskými Čajkami. Tretiu priečku obsadili rovnako ako vlani basketbalistky Ružomberka, ktoré v súboji o bronz porazili Šamorín v rozhodujúcom treťom dueli série 74:63. V sériách o konečné piate a siedme miesto uspeli v oboch úvodných stretnutiach hosťujúce celky.

Good Angels Košice – Piešťanské Čajky 69:55 (11:17, 18:12, 30:9, 10:17) – konečný výsledok série: 3:0

Začiatok tretieho finálového duelu patril Piešťanským Čajkám, ktoré predviedli dobrú defenzívnu hru a efektivitu v zakončení. Ešte do polčasu sa však domácim hráčkam podarilo vyrovnať na 29:29. Po obrátke prišiel košický uragán a s ním 21-bodový náskok, ktorý už v záverečnom dejstve Čajky nedokázali dohnať. Žlto-modré sa tak tešili zo 14. titulu v rade a sezónneho double – okrem domácej súťaže uspeli aj vo Východoeurópskej lige. Najlepšou strelkyňou zápasu bola Zuzana Žirková s 18-bodmi, ktorá bola vyhlásená aj za najužitočnejšiu hráčku finálovej série. Z tímu Piešťan najviac skórovala Sabína Oroszová s 10-bodmi.

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 74:63 (22:14, 15:14, 21:20, 16:15) – konečný výsledok série 2:1

Bronzový hetrik zavŕšili hráčky MBK Ružomberok, ktoré tretí rok po sebe obsadili tretie miesto v najvyššej slovenskej súťaži. K bronzovým medailám si vydláždili cestu až v treťom rozhodujúcom dueli série so Šamorínom. V ňom predviedli Ružomberčanky dobrú prvú štvrtinu, v ktorej si vypracovali osembodový náskok, zvyšné tri desaťminútovky už boli vyrovnané. Šamorínu úplne zlyhala streľba z diaľky, keď z 12-pokusov za tri body premenili len jediný. Najviac bodov v zápase – 21, zaznamenala Romana Vyňuchalová zo Šamorína, najlepší výkon však podala Janae Smithová, ktorá si pripísala 15 bodov a 14 doskokov.

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 56:60 (15:16, 9:19, 5:12, 27:13) – stav série 0:1

V úvodnom zápase série o piate miesto medzi Popradom a Banskou Bystricou sa z víťazstva tešili hosťujúce hráčky. Tie si dokázali pred záverečnou štvrtinou vypracovať až 18-bodový náskok. V poslednej desaťminútovke dali Popradčanky len o dva body menej ako za celú predošlú polhodinu no ani to im na vyrovnanie nestačilo a tak sa vedenia v sérii hranej na dve víťazstvá ujali Banskobystričanky. V domácom drese podala výborný výkon Lucia Hadačová, ktorá k 17-bodom pridala aj 12 doskokov. Z hosťujúcich hráčok sa najviac darilo s 20-bodmi Lucii Striešovej.

BKM Junior UKF Nitra – BK Slovan Bratislava 51:61 (10:14, 9:22, 19:10, 13:15) – stav série 0:1

Súboj o siedmu priečku odštartovali lepšie hráčky bratislavského Slovana, ktoré v polčase viedli o 17-bodov a hoci domáca Nitra v treťom dejstve zabrala a náskok súpera poriadne skresala nedokázala nájsť v závere viac síl na vyrovnanie. Hlavnú príčinu nitrianskeho neúspechu možno hľadať v slabej efektivite pri zakončení, keď len 16 zo 49 pokusov spod koša dokázali domáce hráčky premeniť. Najlepší výkon v zápase podala Renáta Talajková, ktorá zaznamenala 12 bodov a 13 doskokov. V nitrianskom drese sa najviac darilo Petre Škublovej s 13-bodmi.