Good Angels nastrieľali v prvej štvrtine Nitre 37 bodov

Publikované: 20.11.2017 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Ladislav Dobsa

ŠBK Šamorín vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Hašková (8) vs. Jassová (13) (Foto: Ladislav Dobsa)

V 8. kole extraligy žien boli úspešné hosťujúce celky. Good Angels triumfovali v Nitre, kde dokázali v úvodnom dejstve nastrieľať 37 bodov. Čajky uspeli na Slovane, ktorému dovolili zaznamenať len chudobných 24 bodov. Ružomberčanky zdolali Poprad na jeho palubovke a Banská Bystrica zvíťazila v Šamoríne.

BKM Junior UKF Nitra – GOOD ANGELS Košice 47:89 (11:37, 12:19, 12:11, 12:22)

Úradujúci slovenský majster vstúpil do stretnutia proti Nitre ofenzívnou smršťou, keď za prvých desať minút dokázali zverenky Petra Jankoviča nastrieľať 37-bodov. Perfektnú mušku mala predovšetkým americká legionárka Petersová, ktorá premenila všetky svoje strelecké pokusy (6-dvojkových, 1-trojkový a 2 trestné hody) a navyše pridala aj 12 doskokov. V drese domácich sa najviac v útoku darilo Horvátovej so Svetlíkovou, ktoré si pripísali po 9-bodov.

BK Slovan Bratislava – Piešťanské Čajky 24:81 (7:29, 7:18, 6:21, 4:13)

Čajky sa na Slovane prezentovali najmä vynikajúcou obrannou hrou. Bratislavčanky aj kvôli extrémne nízkej úspešnosti streľby spod koša (24%) dokázali nastrieľať len 24-bodov. Hosťujúce hráčky navyše získali až 21 lôpt, zatiaľ čo domáce len 10. V piešťanskom drese najviac bodovala Slamová, ktorá si pripísala 21-bodov a 7 doskokov. Spomedzi bratislavských hráčok boli najúspešnejšie Tarkovičová a Talajková so 7-bodmi.

BAM Poprad – MBK Ružomberok 36:77 (11:24, 12:18, 8:19, 5:16)

Ruža si pod Tatrami do polčasu vypracovala 19-bodový náskok, ktorý po obrátke ešte výrazne narástol. Hosťujúce hráčky dominovali na útočnom aj obrannom doskoku . Až päť hráčok Ružomberka zaznamenalo dvojciferný bodový prídel. Najviac sa darilo Diawakanovej a Janoščíkovej so 14-bodmi. V domácom drese nazbierali najviac Ivančáková s Grigerovou, ktoré si na svoje konto pripísali po 7-bodov.

ŠBK Šamorín – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 55:61 (14:14, 13:13, 10:20, 18:14)

Najvyrovnanejší duel 8. kola priniesol súboj Šamorína s Banskou Bystricou. Do polčasovej prestávky vstupovali oba celky za stavu 27:27. V tretej štvrtine si síce hostky vytvorili 10-bodový náskok no domáce z neho dokázali v závere ukrojiť. Banskobystričanky si napokon domov odviezli tesný triumf o 6-bodov. Najlepšou strelkyňou zápasu bola hosťujúca Ozdincová s 12-bodmi. V domácom drese sa najviac presadila s 9-bodmi Slezáriková.