Good Angels vyhrali prvé finále nad Ružomberkom, Čajky vedú nad Šamorínom

Publikované: 04.04.2018 Autor/Zdroj: basket.sk

Piešťanské Čajky vs. ŠBK Šamorín, 1. o 3.miesto (Foto: Laco Duračka)

Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili v prvom finálovom zápase play off slovenskej extraligy nad MBK Ružomberok 82:58. O svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, ktorý vyhrali rozdielom 21 bodov. Druhý zápas série hranej na tri víťazstvá je na programe v nedeľu 8. apríla v Ružomberku. Domáce neovplyvnilo ani rozhodnutie generálneho manažéra Daniela Jendrichovského, že značka Good Angels končí a od budúcej sezóny ju v najvyššej slovenskej súťaži nahradí Akadémia Young Angels.

Košičanky si už v prvom polčase vypracovali výrazný náskok, ale najmä v prvej štvrtine im Ružomberčanky statočne vzdorovali. Domáci favorit zápasu však v druhej desaťminútovke výrazne odskočil súperovi a do prestávky išiel s pohodlným náskokom 20-tich bodov. Ten si udržiaval aj v ďalšom priebehu a Košičanky viacerými efektnými akciami bavili divákov. Napokon bez väčších komplikácií získali prvé finálové víťazstvo.

Piešťanské Čajky vyhrali v prvom zápase o 3. miesto extraligy nad ŠBK Šamorín 79:40 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

Basketbalistky BAM Poprad vyhrali v prvom zápase o 5. miesto extraligy nad BKM Junior SPU Nitra 67:62 a v sérii hranej na dve víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica vyhrali v prvom zápase o 7. miesto extraligy nad BK Slovan Bratislava 59:48 a v sérii hranej na dve víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

Výsledky stredajších stretnutí play-off extraligy basketbalistiek 2017/2018:

FINÁLE – prvý zápas:

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 82:56 (20:15, 28:12, 21:18, 13:13)
Najviac bodov: Jurčenková 18, Morris 13, Stehlíková 12 – Ellenberg-Wiley 16, Walker-Kimbroughová 12, Campbell a Mištinová po 10

stav série 1:0

O 3.miesto – prvý zápas:

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 79:40 (21:18, 14:10, 27:4, 17:8)
Najviac bodov: Bartáková 15, Jakubcová 14, T. Páleníková 12, – Vyňuchalová 12, Hašková 11

O 5.miesto – prvý zápas:

BAM Poprad – BKM Junior SPU Nitra 67:62 (14:12, 12:14, 18:23, 23:13)
Najviac bodov: Kudličková 17, Filičková 15, Kupčíková 14 – Fehérová 19, Martišková 16

O 7.miesto – prvý zápas:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 59:48 (10:18, 19:5, 13:15, 17:10 )
Najviac bodov: Jassová 23, Ozdincová 11 – Turzáková 14, Tarkovičová 13