Prvé finále pre Good Angels, v boji o bronz vedú Piešťany

Publikované: 05.04.2018 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Ľubomíra Ištoňová

GOOD ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, Morris (23) a Peters (14) (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Basketbalistky Good Angels Košice vkročili úspešne za ziskom 15. titulu v rade, keď na domácej palubovke zdolali Ružomberok 82:58. V sérii o bronz sa vedenia ujali Piešťanské Čajky, ktoré si poradili so Šamorínom 79:40. V prvých zápasoch o konečné piate a siedme miesto uspeli Poprad a Banská Bystrica.

FINÁLE

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 82:58 (20:15, 28:12, 21:18, 13:13), na zápasy: 1:0

Košické basketbalistky sa aj napriek správe o poslednej sezóne klubu v extralige dokázali plne skoncentrovať na úvodný duel finále, ktorý zvládli najmä vďaka výbornej druhej štvrtine. Napriek jednoznačnej prehre sa Ružomberčanky nevzdávajú a doma chcú sériu vyrovnať. Hráčkou zápasu bola s 9 bodmi a 12 doskokmi košická pivotka Šarauskaité.

SÚBOJ O BRONZ

Piešťanské Čajky – BK Šamorín 79:40 (21:18, 14:10, 27:4, 17:8), na zápasy: 1:0

V pozícii jasného favorita vstupovali Piešťanské Čajky do prvého zápasu v boji o bronz. Papierové predpoklady dokázali domáce hráčky naplno demonštrovať až v druhej polovici zápasu, kedy Šamorín nevydržal nápor vicemajstra. Výrazný podiel na víťazstve Piešťan mala legionárka Smithová, ktorá zaznamenala 11 bodov a 13 doskokov.

SÚBOJ O 5. MIESTO

BAM Poprad – BKM Junior UKF Nitra 67:62 (14:12, 12:14, 18:23, 23:13), na zápasy: 1:0

V boji o konečné piate miesto vyžil Poprad výhodu domáceho prostredia, keď zdolal Nitru najmä vďaka skvelému obratu v záverečnej desaťminútovke. Nitrianske basketbalistky môže táto prehra ešte mrzieť, no teraz sa musia plne sústrediť na odvetný duel na svojej palubovke. Najlepšou hráčkou zápasu bola s 15 bodmi a 9 doskokmi domáca Filičková.

SÚBOJ O 7. MIESTO

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 59:48 (10:18, 19:5, 13:15, 17:10), na zápasy: 1:0

Banskobystričanky zvládli úvodný duel série o siedme miesto so Slovanom Bratislava, hoci prvú štvrtinu prehrali o 8 bodov. Ešte do prestávky však vývoj zápasu otočili a ujali sa vedenia. Domáce hráčky priviedla k víťazstvu skvelým výkonom Jassová, ktorá k 23 bodom pridala aj 11 dokoskov.