Posledná herná previerka družstva YOUNG ANGELS Košice

Publikované: 24.09.2018 Autor/Zdroj: Radko Dvorščák

Prípravné zápasy VBW CEKK Cegléd – YOUNG ANGELS Košice

Posledné prípravné zápasy pred štartom nového súťažného ročníka využilo seniorské družstvo YOUNG ANGELS Košice na konfrontáciu s maďarským súperom z Ceglédu. Počas víkendu 22.-23.9.2018 odohrali dve stretnutia, ktoré aktuálne preverili ich hernú pripravenosť.

VBW CEKK Cegléd – YOUNG ANGELS Košice 69:45 (13:19, 33:23, 51:34)
VBW CEKK Cegléd: Popovic 17, Sverrisdottir 13, Lee 7, Gorjanácz a Swanier po 6, Révész 5, Maksimovic 4, Kobolák 4, Filipowicz 3, Tréner: P. Jankovič.
Young Angels Košice: Drobná, Flešarová, Kozáková a Jassová po 6, Blanárová a Balážová po 5, Machalová, Majorošová a Logic po 3, Bartánusová 2, Trénerka: Z. Žirková.
Trojky: 6 – 2, TH: 21/26 – 11/15, fauly: 24 – 28, štvrtiny: 13:19, 20:4, 18:11, 18:11.

„Zápas sme začali vo vysokom tempe. Bolo vidieť energiu, a hlavne nasadenie. Snažili sme sa hrať agresívne a taktiež o hru 1 na 1. Získali sme si náskok, ktorý sme si držali do druhej štvrtiny. V polovici druhej štvrtiny sa ale náskok zmenil. Súper začal byť agresívnejší a tempo hry otočil na svoju stranu. Naša hra sa zmenila k horšiemu. Po polčase sme takmer úplne prestali hrať 1 na 1, aj keď sme mali mnohokrát rýchlostnú prevahu. Hru, ktorú sme dovtedy tlačili pod kôš sme zmenili na streleckú spoza trojkového oblúka. Zápas súper dotiahol do víťazného konca. Myslím, že ak by sme celý zápas potiahli tak, ako prvý polčas, stav by mohol byť úplne iný. Stále sme ešte v procese prípravy, ale určite sa každým zápasom zlepšujeme,“ vyjadrila sa po stretnutí jedna z hráčok Young Angels Košice Flešarová Linda.

VBW CEKK Cegléd – YOUNG ANGELS Košice 74:51 (17:12, 41:32, 58:41)
VBW CEKK Cegléd: Popovic 15, Maksimovic a Lee po 12, Sverrisdottir 11, Borondy 8, Révész 6, Swanier a Kobolák po 4, Filipowicz 2. Tréner: P. Jankovič.
Young Angels Košice: Machalová 16, Balážová 11, Logic 9, Drobná 6, Blanárová 4, Kozáková 3, Bartánusová 2. Trénerka: Z. Žirková.

„Do nášho druhého zápasu v Maďarsku sme nastúpili koncentrovane, s odhodlaním uhrať čo najlepší výsledok. Priebeh zápasu bol náročný. Boli úseky, kedy sme dokázali hrať so súperom vyrovnane, avšak našli sa aj také, v ktorých boli chyby častejšie. Nepadalo nám veľa striel a trápili sme sa hlavne v obrane, pretože hráčky boli fyzicky zdatnejšie. Každé poľavenie koncentrácie dokázal súper okamžite využiť. Z týchto zápasov sme si odniesli množstvo nových skúseností a jednoznačne nás posunuli vpred,“ vyjadrila sa po stretnutí jedna z hráčok Young Angels Košice Machalová Martina.

“Obidva zápasy sme začali veľmi aktívne a hrali sme v útoku veľmi jednoducho a efektívne. Ako to už býva, nevyspelosť družstva sa musela dostaviť a to stačilo Ceglédu na odskočenie od nás. Teší ma, že sme sa nenechali „zbiť“ a vedeli sme aj vrátiť. Cením si našu bojovnosť a dúfam, že sa dokážeme každým zápasom posúvať v 100% koncentrácii. Takýchto zápasov by sme potrebovali čo najviac a verím, že s nimi prídu aj výsledky,“ vyjadrila sa hlavná trénerka družstva Young Angels Košice Zuzana Žirková.