Publikované: 20.10.2018 Autor/Zdroj: Basket.sk

BKM Junior UKF Nitra vs. BK Slovan Bratislava, Daniela Vajková (11) (Foto: Miroslav Slávik)

V ženskej Extralige sa hral prvý zápas 4. kola v Nitre, kam vycestovali Slovanistky, domáce Bratislavčankám veľa nedovolili a pripísali si vysoké víťazstvo v pomere 65:46.

Čajky dopriali Ružomberčankám polčasový náskok vyše 20 bodov, v druhej polovici tento náskok poctivo sťahovali a na začiatku 38. minúty sa dostali dokonca do vedenia. V tesnom závere sa ale aj tak sa zrodila ich druhá domáca prehra v sezóne, konečné skóre 57:59.

Do Šamorína cestovali hráčky Popradu, domáce podali zodpovedný výkon a od úvodu nepripustili drámu, keď v polčase viedli už o 20 bodov, nakoniec vyhrali 79:51.

Young Angels privítali v Košiciach pumy z Banskej Bystrice a naďalej sú bez ligovej porážky, už v úvode získali náskok 9:0 a postupne sa dopracovali k výsledku 67:47.