Čajkám stíhacia jazda proti Ružomberku v druhom polčase víťazstvo nepriniesla. Lubinová: Musíme sa pozerať dopredu

Publikované: 22.10.2018 Autor/Zdroj: Karolína Vrabcová Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs. Kibirkštis Vilnius (LTU), Jessica Lubin (21) (Foto: Laco Duračka)

Ten, kto sa tešil na prestížny súboj 4. kola ženskej Extraligy medzi Ružomberkom a Piešťanmi, ktorých odborníci pred sezónou pasovali do role favoritov na titul, si v sobotu prišiel na svoje. Aj keď, v každom polčase musel prežívať odlišné emócie. V dramatickom stretnutí, ktoré napokon rozuzlili až záverečné minúty, boli úspešnejšie hráčky z klubu zo severného Slovenska 59:57.

Ružomberčanky vstupovali do zápasu ako mierne favoritky. V štyroch stretnutiach, ktoré pred sobotou odohrali, vždy zvíťazili a to výrazným spôsobom. Slovan zdolali 76:35, Bystričanky 82:17 a Poprad premiérovo doma 76:31. Jedine v predohrávke 12. kola v Šamoríne bol rozdiel v skóre nižší (84:61). V tomto duchu začali zverenky trénera Juraja Suju aj v sobotu v piešťanskej Diplomat aréne. Prvá štvrtina bola vyrovnaná a hráčky „Ruže“ viedli len pomerom 14:12.

Oveľa horšie dopadla z domácej strany nasledujúca štvrtina. Čajky sa zmohli len na štyri body, kým hosťujúce basketbalistky ich nazbierali až 23. Po polčase sa domáci fanúšikovia dívali na tabuľu so skóre skleslo. Svietil tam stav 16:37. „Z môjho pohľadu to bol zápas dvoch rozličných polčasov. V prvom sme stratili veľa lôpt a súper dával z protiútokov jednoduché koše jeden na nula,“ hodnotila stretnutie Dominika Deptová z Piešťanských Ča­jok.

Piešťanské Čajky vs. Kibirkštis Vilnius (LTU), Deptová (13) a Thompson (11) (Foto: Laco Duračka)

Tak ako už Deptová načrtla, druhá polovica zápasu bola úplne odlišná. Zverenky trénera Richarda Kucsu v tretej štvrtine zabrali a vyhrali ju 21:6. Rozdiel medzi oboma tímami pri vstupe do záverečnej desaťminútovky bol šesťbodový. „V druhom polčase sme eliminovali straty, hrali koncentrovanejšie a postupne sa nám darilo sťahovať nepriaznivé skóre,“ pokračovala v hodnotení kapitánka Deptová, ktorá na ihrisku strávila takmer 38 minút a do štatistík si pripísala štyri doskoky a dve asistencie.

Čajky bodovú stratu čoskoro zmazali a dokonca sa dostali aj do vedenia. V závere to bola ťahanica o každú loptu s úspešnejším koncom pre Ružomberčanky. „Koniec zápasu, kedy sa skóre menilo z jednej stany na druhú, to už bolo viac o šťastí. Musím však povedať, že aj napriek prehre sme v tomto stretnutí ukázali srdce a bojovnosť, a že sa vieme vrátiť do zápasu aj proti tak kvalitnému súperovi, akým je Ružomberok,“ skonštatovala ďalej 27-ročná krídelníčka.

Čajky v doterajšom priebehu extraligy odohrali mimo spomínaného zápasu s Ružomberkom tri duely. Na úvod prekvapivo podľahli doma Young Angels Košice v predĺžení 69:73. Následne nezaváhali s Popradom (73:48) a ani s Nitrou (74:44). „Určite nás mrzí prvá prehra s Košicami, potom prišli zápasy, v ktorých sme potvrdili úlohu favorita. V sobotu sme zlepšeným výkonom potrápili favorizovaný Ružomberok. A keďže sme sa s viacerými súpermi ešte ani nestretli, je priskoro bilancovať,“ dodala Deptová.

Horizont Minsk (BLR) vs. Piešťanské Čajky (Foto: Laco Duračka)

Lubinová: Musíme pracovať viac a pozerať sa dopredu

Jednou z kľúčových hráčok Piešťan je v tejto sezóne legionárka z Kanady Jessica Lubinová. Proti Ružomberku nastrieľala dvadsať bodov a pridala štyri doskoky. „Ukázali sme, že vieme hrať aj proti ťažkým súperom. Myslím si, že boli lepší v prechode do útoku a rýchlych brejkoch. Mali sme príležitosť zmazať svoje chyby z prvého polčasu, no v závere zápasu už bolo príliš neskoro,“ myslí si Lubinová, pre ktorú je pôsobenie v Piešťanoch prvý zahraničný angažmán. Predtým hrala na Univerzite Quebec v Montreale. „Je to pre mňa prvá veľká skúsenosť a je to zároveň aj obrovská výzva, no zatiaľ sa mi tu páči. Piešťany sú veľmi pekné miesto. Keď porovnám basketbal v oboch súťažiach, tak rozdiel je v tempe hry, talente a skúsenostiach hráčok,“ povedala 28-ročná pivotka.

Podobne ako Deptová, ani Lubinová zatiaľ nad výsledkami a štvrtým miestom v tabuľke nelamentuje. „Sme stále len na začiatku sezóny. Musíme trénovať a pracovať ešte tvrdšie a najmä sa neobzerať za seba.

MBK Ružomberok Autorské práva mbkruzomberok.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu mbkruzomberok.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.