Šamorín vyhral zápas s Čajkami o jediný bod, Ruža dala Young Angels 14 trojok

Publikované: 26.01.2019 Autor/Zdroj: Basket.sk Foto: Laco Duračka

ŠBK Šamorín vs. Piešťanské Čajky, Jessica Lubin (21) (Foto: Laco Duračka)

Hráčky MBK Ružomberok s prehľadom porazili na domácej palubovke Young Angels Košice 112:58. Zápas bol od začiatku v réžii domácich basketbalistiek. Najvýraznejším rozdielom skončila 3. štvrtina, ktorú domáce vyhrali v pomere 30:5.

Šamorín v dramatickom zápase zdolal Piešťanské Čajky najtesnejším rozdielom 59:58.

Aj v poslednom dnešnom zápase zvíťazil domáci tím. Basketbalistky Nitry ustáli záverečný nápor Popradu a zvíťazili 60:57.

MBK Ružomberok – Young Angels Košice 112:58 (37:22, 22:13, 30:5, 23:18)
Ružomberok: Ellenberg-Wiley a Mištinová po 22, Jeffery 12
Košice: Logic 17, Drobná 15, Balážová 8

Hlasy po zápase:

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok:

Celkovo som veľmi spokojný, každá hráčka, ktorá nastúpila, priniesla niečo nášmu družstvu, čo ma teší. Dnes ma nikto nesklamal. Začali sme dobre, ale potom prišla akoby strata koncentrácie, nebránili sme tak, akoby sme mali. Produkovali sme veľa faulov, a dostali veľa bodov, zbytočne. Potom to už bolo podľa predstáv, nikto sa nám nezranil, čo ma teší asi najviac.

Zuzana Žirková, trénerka Young Angels Košice:

Chýbala mi dnes v našom tíme bojovnosť, ktorá nás inak zdobí. Ťažko sa však zastavuje rozbehnutý ružomberský vlak. Hráčky MBK sú dobre nastavené, dúfam, že im to dlho vydrží, a v Európe pôjdu ešte ďalej.

ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 59:58 (16:17, 17:19, 10:8, 16:14)
Šamorín: Horvátová 15, Dulová 14, Vyňuchalová 9
Piešťany: Lubin a Baburová 12, Jakubcová 9, Hašková 8

Albert Diósi, tréner ŠBK Šamorín:

Myslím si , že to bol vyrovnaný zápas. My sme hrali bez Sujovej a hráčky hrali na svoje možnosti čo mohli, podali maximálny výkon, bojovali výborne. Útočili agresívne a nebáli sa ísť do koša a zakončovať. Obrana bola tiež dobrá, agresívna. Myslím si , že sme vyhrali zaslúžene. Gratulujem hráčkam nielen k víťazstvu ale aj k dobrej hre a bojovnosti.

Laura Horvátová , hráčka ŠBK Šamorín:

Do zápasu sme vstúpili s tým, že nemáme čo stratiť, a že musíme zabojovať každá aj za Timi. Myslím si, že bojovnosťou sme zlomili dnešný zápas a zaslúžene si pripísali víťazstvo. Atmosféra bola na nezaplatenie a fanúšikovia boli dnes naším šiestym hráčom. Ďakujeme !!!

Richard Kucsa, tréner Piešťanské Čajky:

Gratulujem Šamorínu k víťazstvu.

Alexandra Hašková, hráčka Piešťanské Čajky:

Vôbec sme nehrali svoju hru a Šamorín dal do zápasu všetko a naozaj vybojoval toto víťazstvo.

BKM Junior UKF Nitra – BAM Poprad 60:57 (17:8, 18:14, 18:13, 7:22)
Nitra: Davis 20, Fehérová 15, Vajková 12
Poprad: Rusiňáková 22, Goršič 14, Rodáková 8

Paula Kubušová, hráčka BKM Junior UKF Nitra:

Zápas sme odohrali s ôsmymi hráčkami a som na nás hrdá. Bol to veľmi ťažký a náročný zápas. Odohrali sme to srdcom a bojovnosťou a v dnešnom zápase to bolo veľmo dôležité. Už keď nám aj dochádzali sily , dokázali sme sa zaprieť. Prvý polčas nám vyšiel podľa predstáv, ale v druhom polčase nám dochádzali sily a súper sa pomaly začal doťahovať a ťažil z našich vlastných chýb, ale nakoniec sme si víťazstvo ustrážili.

Zuzana Babaríková, asistentka trénera BKM Junior UKF Nitra:

Sme spokojní s dvomi bodmi, ale nie sme spokojní s predvedenou hrou, hlavne čo sa týka druhého polčasu – konkrétne poslednej štvrtiny. Ktorú sme výrazne prehrali, stratili sme veľa lôpt a nevedeli sme sa presadiť v útoku a začali sme sa spoliehať na trojkovú streľbu.

Ema Rodáková, hráčka BAM Poprad:

Myslím si, že najväčšou chybou bol náš začiatok. stratili sme začiatok a bolo ťažké vrátiť sa do zápasu. Koniec zápasu už vyzeral nádejne ale nestačilo to.

Tatiana Gallová, trénerka BAM Poprad:

Dnešný zápas sa mi hodnotí ťažko, určite sme nemali najlepší vstup do zápasu. Dnes to nebolo iba o hráčkach na ihrisku, ktoré bojovali. Príliš často stáli hráčky Nitry, na čiare trestného hodu. Gratulujem Nitre k víťazstvu a aj keď sme prehrali, určite sme neboli najslabším článkom v tomto zápase.