Sujová ponúkla rodinke strelecký koncert, na košickú tímovú prácu to nestačilo

Publikované: 03.02.2019 Autor/Zdroj: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Timea Sujová (11) (Foto: Jäzva)

Basketbalistky Young Angels Košice a ŠBK Šamorín sa nachádzali pred sobotňajším vzájomným duelom v rozličnom psychickom rozpoložení. Zatiaľ čo „anjelky“ mali v hlavách tri prehry s Piešťanami, Brnom a Ružomberkom, zverenky trénera Alberta Diósiho pricestovali do Angels arény povzbudené cenným triumfom nad Piešťanskými Čajkami.

Na palubovke napokon dominoval – predovšetkým v prvom polčase – košický hlad po víťazstve. „Žlto-modré“ vyhrali prvú štvrtinu o desať a druhú o jedenásť bodov. Po prestávke hosťujúce hráčky vyrovnali krok, no s vyše dvadsaťbodovou stratou už neurobili nič.

Dievčatá boli na tento zápas správne nabudené. Vedeli, čo ich čaká a naše pokyny splnili tak, ako mali. Súperky pricestovali s ôsmimi hráčkam a snažili sme sa preto hrať rýchlo. Zápas sme vyhrali našou rotáciou,“ zhodnotila víťazstvo 75:54 trénerka Young Angels Zuzana Žirková.

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Beáta Jassová (28) (Foto: Jäzva)

Šamorín bol po víťazstve nad Piešťanmi psychicky hore, ale my sme chceli vyhrať za každú cenu a zvládli sme to dobre. Hrali sme dravo a vyhrali sme. Rozhodol kolektívny výkon, ktorý nás ťahal dopredu,“ nadviazala autorka desiatich bodov Beáta Jassová. „Mali sme lepšiu streľbu a veľmi sme si pomáhali obranou. Vyhralo basketbalovejšie družstvo.

Šamorín bol Košiciam vyrovnaným súperom z pohľadu doskoku (39:39) i strát (16:18). Zatiaľ čo na domácej strane sa však do listiny strelcov zapísalo až desať hráčok, tím ŠBK ťahala iba dvojica skúsenejších opôr. Romana Vyňuchalová zaznamenala 13 a Timea Sujová dokonca 26 bodov. Hrajúca asistentka trénera sa tak postarala o takmer polovicu bodov hostí.

Ja sa na to takto nepozerám. Neriešim, koľko bodov dám. Snažím sa, čo to dá, ale radšej by som bola, keby sme hrali vyrovnanejší zápas a bojovali o víťazstvo,“ povzdychla si Sujová.

O osude zápasu rozhodol už prvý polčas. „Je to tak. Boli sme v ňom nejaké ustráchané. Z našej strany to bol počas prvých dvoch štvrtín taký nemastný-neslaný výkon. Boli sme bez energie. V druhom polčase sme to zlepšili, ale potom prišlo zle zaisťovanie obrany a nevedeli sme to viac zdramatizovať,“ analyzovala príčiny prehry najlepšia strelkyňa zápasu.

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Timea Sujová (11) s dcérkou Lédou (Foto: Jäzva)

Veľkým streleckým výkonom potešila svoju dcérku, ale aj manžela Juraja Suju, ktorý sa v Angels aréne počas zápasu staral o malú Lédu, no zároveň si mohol v pozícii trénera Ružomberka naskautovať hneď dve nadstavbové súperky naraz.

Dcérka je s nami na každom zápase, ale teraz sme tu boli všetci, keďže som necestovala s babami, ale priamo z Ružomberka. Iste, ak vás niekto v hľadisku podporuje, tak je to vždy motivujúce,“ pousmiala sa Timea Sujová, ktorú čaká už o týždeň práve súboj proti tímu svojho manžela. V súboji proti Ružomberku to budú mať Šamorínčanky ťažké, no víťazstvom nad Piešťanmi ukázali, že nechcú byť v nadstavbe iba do počtu. „Baby odohrali proti Čajkám super zápas. Bojovali a ak by takto bojovali vždy, tak by mohli byť naše výsledky krajšie. Sezóna sa však ešte nekončí. Snažíme sa uvažovať od zápasu k zápasu, odstraňovať chybné veci a ja verím, že sme v nadstavbe nepovedali z pohľadu výhier posledné slovo.

Zo súčasnej štvrtej pozície sa už však do play-off Šamorín podľa všetkého neodlepí. Víťazstvom nad Piešťanmi však pomohol práve Košičankám, ktoré zvádzajú s Čajkami súboj o druhé miesto. Triumf nad ŠBK im pred cestou do kúpeľného mesta napravil pošramotené sebavedomie.

Po debakli v Ružomberku sme psychicky padli dole a potrebovali sme preto psychický impulz. Toto víťazstvo pre nás bude odrazovým mostíkom do ďalších zápasov. Čaká nás cesta do Piešťan a verím, že aj tam zamakáme v obrane a ukážeme správnu agresivitu,“ dodala pivotka Young Angels Beáta Jassová.