Publikované: 09.02.2019 Autor/Zdroj: Basket.sk Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs. YOUNG ANGELS Košice, Jessica Lubin (21) (Foto: Laco Duračka)

Basketbalistky Piešťan zvíťazili v sobotňajšom zápase v skupine o 1.-4. miesto nad Young Angels Košice 60:45. V druhom zápase triumfoval Poprad na palubovke Slovana Bratislava 59:56.

EXZ 2018/19, 4. KOLO Skupina o 1.-4.miesto:

Piešťanské Čajky – Young Angels Košice 60:45 (33:16)
Najviac bodov: Mikulášiková 13, Lubinová 11, Jakubcová 9 – Kozáková 11, Majorošová 10, Logicová 8
ŠTATISTIKY

Fotogaléria zo zápasu (autor: Laco Duračka):

EXZ 2018/19, 4. KOLO Skupina o 5.-8.miesto:

BK Slovan Bratislava – BAM Poprad 56:59 (28:29)
Najviac bodov: Talajková 22, Lüttmerdingová 14, Ošťádalová 10 – Filičková 11, Rusiňáková, Havranová a Sojáková po 9
ŠTATISTIKY

NEDEĽA 10. februára

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 55:50 (19:12, 13:17, 14:11, 9:10)
Najviac bodov: Vajková 17, Rochellová Davisová 13, Sailerová 8 – Striešová 16, van Dalenová 9, Števulová 8
ŠTATISTIKY

Hlasy po zápase:

Pavol Horička, tréner BKM Junior UKF Nitra:

V prvom rade som rád, že sme zápas zvládli víťazne, lebo znova to dnes nebolo jednoduché. Chýbajú nám dve hráčky zo základnej rotácie. V útoku sme sa trápili, dali sme len 55 bodov, čo je málo. Nehrali sme dostatočne tímovo, v závere to bolo veľmi statické. Našťastie sme to dnes v obrane uhrali. Treba povedať, že robíme stále veľa jednoduchých chýb, strácame lopty. Dnes sa nám dokonca stalo trikrát, že sme išli v útoku cez časový limit. Tieto chyby by sme už nemali robiť. Určite máme na čom pracovať. Budúci víkend nemáme zápas, musíme sa dať zdravotne do poriadku. O dva týždne hráme v Poprade možno rozhodujúci zápas o umiestnenie pred play-off.

Daniela Vajková, hráčka BKM Junior UKF Nitra:

Súpera veľmi dobre poznáme a preto sme vedeli, že to bude ťažký zápas. Som veľmi rada, že sme vyhrali, bolo to vydreté víťazstvo, nakoľko nás je stále málo a zápas sme odohrali v ôsmych.

Miloslav Michálik tréner BK ŠKP Banská Bystrica:

Začali sme v prvej štvrtine nedôsledne brániť, čo malo vplyv na výsledok. Museli sme sa neustále doťahovať na súpera. Najväčším problémom však bolo odstavovanie na útočnom doskoku a veľmi veľa strát. V poslednej štvrtine sme zaznamenali až osem strát, čo je veľmi veľa pri takom stave aký bol, teda že sme strácali len štyri body. Počet strát pri takomto malom bodovom rozdiele je priveľký luxus. S tými stratami má súvislosť organizácia hry. Zdravotne nie sú ešte všetky hráčky v poriadku, ale snaha tam dnes bola. Mrzia ma tie straty. Pripravili nás o úspešný výsledok.