Deptová: V play-off sa na krásu nehrá, dôležité je víťazstvo

Publikované: 31.03.2019 Autor/Zdroj: Marta Brliťová Foto: Laco Duračka, Jäzva

Tréner Richard Kucsa a Piešťanské Čajky (Foto: Laco Duračka)

Tretí semifinálový zápas medzi Piešťanskými Čajkami a Young Angels Košice sa rozbiehal pomaly a nervózne. Úvod lepšie zachytili hosťujúce Košičanky, ktoré sa po dvoch premenených trojkách dostali do vedenia.

Následne dobre reagovali aj na zónovú obranu Čajok a po 5 minútach hry si za stavu 4:11 zobral timeout domáci tréner Richard Kucsa. Naordinovaná zonepress obrana po celom ihrisku rozbehnuté Košiče spomalila a na konci prvej štvrtiny už domáce prehrávali iba o 3 body 13:16.

,,Po prehratom zápase v Košiciach sme stále mali v hlavách to negatívne. Zväzovalo nás viac ako by malo,“ zhodnotila slabší vstup do zápasu krídelníčka Dominika Deptová. V druhej štvrtine sa hra na oboch stranách vyrovnala a do zónovej obrany sa stiahli aj zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej. Čajky naštartovala k prvému obratu staronová posila Monica Engelman, ktorá 8 bodmi v rade vyhecovala nielen fanúšikov, ale aj vlastné spoluhráčky. Košom Alexandry Baburovej sa domáce dostali v 17. minúte zápasu prvý krát do vedenia.

YOUNG ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, Dominika Deptová (13) (Foto: Jäzva)

Hoci Čajky odchádzali do šatní na polčasovú prestávku s vedením jedného bodu, strelecky sa družstvo z Považia trápilo. S 30% úspešnosťou streľby sa herne trápili, hoci zakončovali z dobre pripravených pozícii. ,,To nebol iba tento zápas. Myslím si, že aj v Košiciach sme sa veľmi strelecky trápili a to pokračovala aj v prvom polčase. Bola tam nervozita a aj vďaka nej sme otvorené strely nepremenili. “ V čom vidí 27-ročná reprezentantka problém? ,,Nastrieľané máme, keďže špeciálne teraz cez play-off strieľame dosť. Myslím si, že sa potrebujeme najmä ukľudniť a následne aj tie strely padnú. Verím, že keď sa rozbehneme, budeme nezastaviteľné.“

Piešťany sa zo šatne vrátili ako vymenené. Zrýchlili a zefektívnili hru, premenili strely z diaľky a lepšie si rozumeli v útoku. Zápas však v tretej štvrtiny zlomiť nedokázali, keďže Košičanky sa vždy bojovne vrátili do zápasu. Hosťujúci tím ťahala nielen strelecky najvýraznejšia Michaela Balážová, ale aj jediná legionárka v tíme Samantha Logic. Do svojho mladého tímu priniesla nadhľad a rozumne tvorila hru.

Záver štvrtiny sa niesol v nervóznom duchu. Na oboch stranách bolo vidieť, že hráčky chcú konečne zápas zlomiť a dotiahnuť ho do víťazného konca. Hra mala nádych pravého semifinále. ,,Som rada, že druhý polčas bol už z našej strany lepší. Zlomili sme to až v poslednej štvrtine, ale také je semifinále. V play-off sa na krásu nehrá, dôležité je víťazstvo,“ naznačila priebeh záverečnej štvrtiny Deptová, ktorá kvôli zranenej päte vynechala v aktuálnej sezóne 11 zápasov.

Dominika Deptová (13), Piešťanské Čajky (Foto: Laco Duračka)

Nervozita s predchádzajúcej štvrtiny sa preniesla aj do tej záverečnej. Hosťujúca trénerka Žirková dostala v krátkom slede dve technické chyby, vďaka ktorým musela opustiť striedačku. Po trestných hodoch a úspešnom zakončení útoku sa Čajky v 32. minúte zápasu ujali 10-bodového vedenia. Trojkou Deptovej Čajky definitívne zlomili zápas, ktorý sa následne už len dohrával.

Domáce hráčky si náskok štrnástich bodov udržali až do záverečného klaksónu. ,,Zlomili sme to našou bojovnosťou. Povedali sme si, že skôr či neskôr to musí prísť. Síce to prišlo dosť neskoro, ale zaťali sme zuby, získali zopár lôpt a rpemenili dôležité strely. Takýmto štýlom by sme sa mali prezentovať aj v ďalšom priebehu série,“ zanalyzovala kľúčové minúty zápasu Dominika, ktorá ešte v minulej sezóne obliekala dres košických Good Angels.

Piešťanské Čajky vs. Šopron Basket (HUN) (Foto: Laco Duračka)

Séria sa opäť presúva na východ Slovenska. Hoci sa Čajky opäť ujali vedenia, v sérii hranej na tri víťazné zápasy ich čaká ešte posledný a najdôležitejší krok. Že ich v Košiciach nečaká nič ľahké, vie aj skúsená krídelníčka Deptová. ,,Košičanky nám to určite nedajú zadarmo a bude to bitka o víťazstvo. My ideme do každého zápasu s tým, že ho ideme vyhrať. Ten v Košiciach bude veľmi dôležitý a určite budeme chcieť sériu ukončiť.“

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.