Ružomberčanky sa trápili s tvrdou obranou, Šamorínčanky mrzí domáca prehra

Publikované: 01.04.2019 Autor/Zdroj: Karolína Vrabcová Foto: fb mbkruzomberok

MBK Ružomberok vs. ŠBK Šamorín, Janeesa Jeffery (0) (Foto: fb mbkruzomberok)

Druhý zápas série medzi Ružomberkom a Šamorínom naznačil, že by sa súboj prvého so štvrtým tímom základnej časti mohol zdramatizovať. Zverenky trénera Alberta Diósiho na domácej palubovke dlho viedli, no napokon ich víťazky tohtosezónneho Slovenského pohára bodovo predstihli a zvíťazili 73:66. O osude celej série napokon rozhodol už tretí zápas, ktorý Ružomberčanky včera vo svojej nedobytnej pevnosti Koniarni ovládli presvedčivo 76:47.

Zverenky kouča Juraja Suju chceli konečne vykročiť do zápasu správnou nohou. To sa im aj podarilo, keď prvú štvrtinu ovládli 14:11. Kľúčový náskok si však vybudovali až v ďalšej desaťminútovke. Po polčase svietilo na ukazovateli skóre stav 37:27 v prospech domáceho tímu. Ružomberčanky v druhej polovici stretnutia už len zveľaďovali svoj náskok.

MBK Ružomberok vs. ŠBK Šamorín, Radka Stašová (5) (Foto: fb mbkruzomberok)

„Posledný zápas série bol jednoznačnejší ako druhý, ale určite nebol ľahký. Ani v tomto stretnutí nám Šamorín nedal nič zadarmo. Postupne sme si však vytvorili náskok a súperovi sme už do konca zápasu nedovolili sa bodovo priblížiť,“ zhodnotila stretnutie pre basket.sk Radka Stašová, ktorá na palubovke strávila takmer 18 minút. Do štatistík si pripísala šesť bodov, 4 doskoky a 1 asistenciu.

Ružomberčanky podľa očakávania zvíťazili vo všetkých troch stretnutiach a v play-off si naďalej držia čistý štít. „Aj napriek tomu, že sme vyhrali 3:0 nebola to ľahká séria.** Šamorín nás potrápil hlavne v ich domácom zápase, keď sa nám podarilo dostať do vedenia až v poslednej štvrtine.** Sme radi, že sme tuto sériu úspešne zvládli,“ pokračovala ďalej Stašová. Čím robili Šamorínčanky najväčším ašpirantkám na titul vrásky na čele? „Hrali rýchly agresívny basketbal s tvrdou obranou, o ktorú sa mohli oprieť najmä v druhom zápase, keď nás donútili až k dvadsiatim stratám lopty.“

Kým o prvom finalistovi sa rozhodlo v najkratšom čase, druhá séria medzi Piešťanmi a Košicami pokračuje za stavu 2:1. Na finálového súpera si tak musia Ružomberčanky ešte počkať. „Čaká nás posledný a najťažší krok. Veríme, že ho úspešne zvládneme a dotiahneme tuto sezónu do víťazného konca,“ verí Stašová. O tom, koho by si želala vo finále za súpera nepremýšľa. „Ťažko povedať, ktorý súper by nám viac vyhovoval. Sústredíme sa na svoj výkon, nech už proti nám bude stáť ktorýkoľvek tím. Košice majú mladé družstvo a hrajú iný basketbal ako Piešťany, ktoré sa môžu oprieť aj o skúsenejšie hráčky, či už slovenské alebo zahraničné. Zatiaľ čo Košice nám v sezóne veľké problémy nerobili, Piešťany nám boli oveľa vyrovnanejším súperom a práve oni nám pripravili jedinú prehru v sezóne.“

MBK Ružomberok vs. ŠBK Šamorín, Radka Stašová (5) (Foto: fb mbkruzomberok)
MBK Ružomberok vs. ŠBK Šamorín, Janeesa Jeffery (0) (Foto: fb mbkruzomberok)

Prehru berú s nadhľadom

Na posledný zápas série sme sa pýtali aj Šamorínčanky Martiny Letkovej. „Vstúpili sme do neho celkom dobre, čo bolo vidieť aj na tom, že prvá štvrtina skončila pomerom 11:14, takže si myslím, že sme s Ružou na začiatku držali krok.“ Prehru berú v Šamoríne s nadhľadom. Už pred štartom série brali tieto zápasy ako čo najlepšiu prípravu na boj o bronzové medaily. „Veľké ciele v tejto sérii sme nemali, keďže sme si uvedomovali vysokú kvalitu súpera, mohli sme len prekvapiť. To sa nám v druhom zápase skoro aj podarilo, keď sme nad eurocupovým družstvom viedli tridsaťosem minút, no na konci rozhodli skúsenosti,“ konštatovala ďalej Letková.

Sila Ružomberka je v tejto sezóne enormná. Veď v doterajšom priebehu extraligy prehrali len raz s Piešťanmi. „Majú kvalitné legionárky, väčšiu rotáciu a trénovanosť. Mali aj viac času na regeneráciu, keďže hráčky sa venujú len basketbalu,“ myslí si Letková. Aj keď vopred vedeli, že ich s najväčšou pravdepodobnosťou čaká boj o bronz, každá prehra mrzí. „V tíme bolo cítiť možno trošku sklamanie, keďže sme nevyhrali ani jeden zápas, od čoho sme boli len krôčik. Túto časť sme uzavreli na ihrisku po zápase v Ružomberku a už sa sústredíme len na boj o tretie miesto, kde ešte nevieme aký súper nás čaká.“

MBK Ružomberok vs. ŠBK Šamorín, Arryn Ellenberg-Wiley (3) (Foto: fb mbkruzomberok)

Podobne ako Ružomberčanky, ani v Šamoríne o ďalšej prekážke nešpekulujú. „Oboch možných súperov sme v sezóne už zdolali, takže jednoznačne chceme zabojovať o medailu,“ dúfa Letková. Predsa len, kto by im vyhovoval viac? „Nemôžeme si vyberať. Každý zo súperov má svoje kladné a záporné stránky, ale vyrovnanejšie sú pre nás skôr Košice.

 
Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

ScoreBoard ...

PNC PNC 69:72
10.10.2019
SKP SKP
SKP SKP 68:42
12.10.2019
DBA DBA
SKP SKP 19.10.2019 YAK YAK
SAM SAM 19.10.2019 PNC PNC
MBK MBK 19.10.2019 DBA DBA
YAK YAK 26.10.2019 DBA DBA
SKP SKP 26.10.2019 SAM SAM
MBK MBK 26.10.2019 PNC PNC

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 MBK Ružomberok 3/0 100,00%
2 Piešťanské Čajky 2/1 66,67%
3 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 2/1 66,67%
4 YOUNG ANGELS Košice 1/2 33,33%
5 Dubček Bratislava 1/2 33,33%
6 ŠBK Šamorín 0/3 0,00%