Piešťanské Čajky obsadili na turnaji v Trutnove druhé miesto

Publikované: 23.09.2019 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: piestanskecajky.sk

Piešťanské Čajky, turnaj Trutnov (CZE)

Piešťanské Čajky sa od piatku do nedele predstavili na jubilejnom 20. ročníku turnaja O pohár mesta Trutnov. Basketbalistky z kúpeľného mesta vyhrali v skupine A obe stretnutia, keď zdolali domáci Trutnov aj Ostravu, čím si zaistili postup do finále. V ňom narazili na silný poľský Gorzow, proti ktorému ešte po polčase vyhrávali. Poľský vicemajster však v druhom polčase otočil skóre a napokon sa po výhre 81:74 tešil z celkového prvenstva. Čajky tak obsadili druhú priečku.

Skupina A:

Loko Trutnov – Piešťanské Čajky 43:71 (16:17, 26:35, 35:55)
Loko Trutnov: Kozumplíková 13, Potočková 6, Cotton 5, Rylichová 5, Vašáková 4 (Králová 3, Herinková 2, Drbohlavová 2, Šmahelová 2, Finková 1, Holubcová, Ježková). Tréner: M. Martišek.
Piešťanské Čajky: January 15, Tetemondová 10, Deptová 8, Bidikuindila 6, Hašková 2 (Hamilton-Carter 13, Tadić 7, Baburová 6, Mihaljevičová 2, Sailerová, Dovčíková). Tréner: R. Kucsa.
TH: 15/9 – 15/12. Trojky: 4 – 3. Fauly: 18 – 16. Štvrtiny: 16:17, 10:18, 9:20, 8:16.

Piešťanské Čajky – SBŠ Ostrava 64:54 (19:22, 31:41, 49:49)
Piešťanské Čajky: January 16, Hamilton-Carter 13, Tetemondová 9, Deptová 8, Hašková 5 (Tadić 5, Mihaljevičová 5, Baburová 2, Bidikuindila 1, Dovčíková, Sailerová).
SBŠ Ostrava: Dickey 27, Simpson 9, Jones 5, Murray 4, Miklíková (Ovner 3, Polášková 3, Bačová 2, Frgalová 1, Busková, Pavlicová).

SBŠ Ostrava – Loko Trutnov 78:69

Skupina B:

Sokol Hradec Králové – Žabiny Brno 77:63

Žabiny Brno – KS AZS AJP Gorzów Wlkp 62:64

KS AZS AJP Gorzów Wlkp – Sokol Hradec Králové 84:77

Finále:

Piešťanské Čajky – KS AZS AJP Gorzów Wlkp 74:81 (23:17, 41:38, 56:62)
Piešťanské Čajky: Tetemondová 17, January 13, Deptová 8, Baburová 6, Bidikuindila 3 (Tadić 12, Hamilton-Carter 9, Hašková 6, Mihaljevičová, Sailerová, Dovčíková)
Gorzow: Juskaite 22, Green 18, Prezelj 18, Maiga 15, Dzwigalska (Keller 6, Kaczmarczyk 2, Matkowska)

O 3. Miesto:

SBŠ Ostrava – Sokol Hradec Králové 60:90

O 5. Miesto:

BK Loko Trutnov – Žabiny Brno 42:82

Výmena domáceho prostredia a predohrávka

Čajky napokon odštartujú extraligovú sezónu na domácej palubovke a to hneď dvojzápasom, keďže sa pred domácimi fanúšikmi v Diplomat aréne predstavia aj v sobotu aj v nedeľu.

Čajky vstúpia do extraligovej sezóny v sobotu proti nováčikovi Dubček Bratislava. Zápas sa mal pôvodne hrať v Bratislave, no kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii domáceho stánku bratislavského tímu sa kluby dohodli na výmene termínov. Čajky tak domáci zápas odohrajú práve v sobotu 28.09.2019 o 18:00 a stretnutie v Bratislave sa uskutoční 02.11.2019. Zá­ležitosť, ešte musí potvrdiť hracia komisia SBA, no malo by už ísť len o formalitu.

Hneď v nedeľu 29.09.2019 čaká Čajky atraktívny súboj s Young Angels Košice, keďže sa bude predohrávať vzájomné stretnutie, ktoré sa malo pôvodne hrať 12.10.2019. V tom čase bude mať košický celok povinnosti v EWBL. Nedeľný zápas bude mať začiatok už o 17:00.

Piešťanské Čajky Autorské práva piestanskecajky.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu piestanskecajky.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.