Le Clairová sa už po Vianociach do Košíc nevráti, rozlúčila sa 27 bodmi

Publikované: 19.12.2019 Autor/Zdroj: Marta Brliťová Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. Vasas Budapešť (HUN), Allison Le Claire (22) (Foto: Jäzva)

Líderka Young Angels Košice, Američanka Allison Marie Le Clairová sa po vianočnej prestávke do Košíc nevráti. Uprednostňuje rodinu a pracovnú kariéru.

Po Vianociach sa už do Košíc nevrátim. Zostávam doma v Amerike, kde budem tráviť čas s rodinou, priateľmi a mojim priateľom. Hoci som si angažmán v Európe naozaj užila a stretla veľa skvelých ľudí, je čas vrátiť sa domov,“ uviedla bezprostredne po zápase 14. kola proti Piešťanským Čajkám 23-ročná rodáčka z Green Bay vo Wisconsine. Košičanky ťahali v šlágri kola za kratší koniec a Piešťanom podľahli 71:77.

Trénerka Zuzana Žirková sa tak na služby svojej najvyťažovanejšej zverenkyne už ďalej nebude môcť spoľahnúť. Le Clairová mala zmluvu platnú len do posledného decembrového zápasu. Jedna z najlepších strelkýň extraligy svojim rozhodnutím prekvapila hneď dvojnásobne. „Nebudem ďalej pokračovať ani v kariére profesionálnej basketbalistky. Po Vianociach si budem v Amerike hľadať normálnu prácu.

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Allison Le Claire (32) (Foto: Jäzva)

Le Clairová vyštudovala psychológiu a ľudský rozvoj. V tomto odbore by sa chcela uplatniť aj po krátkej basketbalovej kariére. „Som jednoducho už nastavená tak, že chcem byť doma. Som rodinne orientovaný človek a byť tak dlho bez rodiny a priateľa je pre mňa ťažké,“ uviedla pre basket.sk.

Stosedemdesiatpäť centimetrov vysoká obvodová kombo hráčka hrala pred košickým angažmánom v Írsku. „Liga na Slovensku je o level vyššia ako v Írsku. Je viac fyzická a tempo zápasov je vyššie. To mi vyhovovalo,“ uviedla po svojom poslednom zápase v žlto-modrom drese Le Clairová. Jediná legionárka v treťom tíme extraligy nechýbala ani v jednom zápase našej najvyššej súťaže, pričom v priemere strávila na ihrisku 31 minút, počas ktorých zaznamenala 15,3 bodov, 7 doskokov a 2,4 asistencie.

YOUNG ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, Allison Marie Le Claire (32) vs. Dominika Deptová (13) (Foto: Jäzva)

Bola jedinou profesionálnou hráčkou v tíme Košíc. „Vedelo to byť náročné, ale snažila sa z tejto skúsenosti vyťažiť úplné maximum. Košice, som si veľmi obľúbila. Je to krásne mesto a žijú v ňom dobrí ľudia. Veľa času som strávila v kaviarniach, na Hlavnej a v Auparku,“ pochvaľuje si „Allie“ čas strávený v Košiciach.

V metropole východu ju v decembri stihli navštíviť aj rodičia. „Som rada, že to stihli. Strávili sme spolu víkend v Budapešti a potom sa presunuli autobusom naspäť do Košíc. Ukázala som im Hlavnú, niečo sme nakúpili a veľa vysedávali na káve a rozprávali sa.

Máme mladý tím a keďže som skúsenejšia, snažila som sa ísť vždy príkladom a pomáhať mladším spoluhráčkam. Dievčatá sú talentované a preto verím, že budú aj naďalej na sebe pracovať, rásť a vyhrávať. Držím im veľmi palce,“ dopĺňa sympatická Američanka.

YOUNG ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, Allison Le Claire (32) (Foto: Jäzva)

Prezradila, že najviac si rozumela s rozohrávačkou Sárou Majorošovou. „Sára je moja super kamarátka. Veľa pre mňa na tréningoch aj pomimo prekladala a ukázala mi celé Košice. Úprimne, bude mi veľmi chýbať. Je veľmi talentovaná hráčka a preto jej budem aj naďalej držať v jej kariére palce,“ uzavrela Le Clairová.

 
Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

ScoreBoard ...

SAM SAM 55:73
07.01.2020
PNC PNC
MBK MBK 115:33
11.01.2020
DBA DBA
YAK YAK 65:51
11.01.2020
SKP SKP
SAM SAM live
18.01.2020
MBK MBK
DBA DBA live
18.01.2020
SKP SKP
MBK MBK 25.01.2020 PNC PNC
SKP SKP 25.01.2020 SAM SAM

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 MBK Ružomberok 13/0 100,00%
2 Piešťanské Čajky 11/3 78,57%
3 YOUNG ANGELS Košice 7/7 50,00%
4 ŠBK Šamorín 4/9 30,77%
5 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 3/10 23,08%
6 Dubček Bratislava 2/11 15,38%