Dobre kúpili. Okomentovala Marcová dominantný doskok Flukerovej

Publikované: 02.02.2020 Autor/Zdroj: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Channon Tiara Fluker (33) vs. Simona Marcová (4) (Foto: Jäzva)

Košické Anjelky sa od príchodu americkej dvojice Bria Gossová – Channon Flukerová vezú na víťaznej vlne. V kombinácii s turnajom EWBL vo Vilniuse zaznamenali v sobotu proti Šamorínu už svoj piaty triumf v rade, pričom v súboji proti ŠBK mali opraty duelu pevne vo svojich rukách.

Žirková sa chytala za hlavu

V úvode sa síce hosťujúce hráčky ujali vedenia 4:0 a 6:2, no domáce vyhrali prvý počas o pätnásť a v závere tretej štvrtiny mali dokonca až 21-bodový náskok. V tej chvíli to vyzeralo na dokonalý revanš za decembrovú prehru o dvadsať bodov v Šamoríne, no v poslednej štvrtine sa náskok scvrkol aj na 10 bodov.

Prvý polčas bol určite lepší ako druhý, ale zápas sa bohužiaľ nehrá dvadsať ani tridsať minút. Počas posledných desiatich minút sme už neboli na palubovke,“ pustila sa do hodnotenia víťazstva trénerka Zuzana Žirková.

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, trénerka Zuzana Žirková (Foto: Jäzva)
YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Channon Tiara Fluker (33) (Foto: Jäzva)

Košičanky sa mohli oprieť o prevahu na doskoku (46:30), pričom pod obomi košmi dominovala Američanka Channon Fluker (19 bodov a 22 doskokov).

Channon má svoju silu, ale bolo to hlavne o našej zodpovednosti v obrane. Potom sme začali hrať aj v útoku staticky a neviem prečo sa tak stalo. Pokiaľ sme mali rýchly prechod, tak to totiž fungovalo. Tých posledných osem minút som sa miestami chytala za hlavu a nechápala som, čo tam predvádzame,“ pridala Žirková.

Šamorín potiahla tradične dvojica Simona Marcová – Timea Sujová. Obe zaznamenali po 22 bodov a podelili sa tak o titul najlepšej strelkyne zápasu.

My sme tam na to, aby sme tie body dali a potiahli sme tím. Bohužiaľ máme celú sezónu problém s doskokom a navyše nám chýbala naša najvyššia hráčka Svetlíková. Ich pivotka Flukerová je silná a ťažko ju vytlačiť spod koša,“ upozornila na 22 doskokov americkej hráčky, ktorá bola v tomto smere suverénna a počas niektorých akcií predviedla až tri či dokonca štyri doskoky v sérii.

Čo vám poviem. Je veľká výškovo i váhovo a ťažko sa proti nej hrá. Dobre kúpili,“ rozosmiala sa Simona Marcová, ktorá však banovala predovšetkým slabší prvý polčas. „Často sa nám stáva, že do zápasu vstúpime zle a potom nás stojí veľa síl, aby sme sa do neho vrátili. Druhý polčas ukázal, že ak hráme disciplinovaný basketbal a bránime súperky, tak dokážeme hrať vyrovnanú partiu. To už však bolo neskoro.

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Simona Marcová (4) (Foto: Jäzva)
YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Michaela Balážová (19) (Foto: Jäzva)

Zatiaľ čo Šamorín v závere zabral, domáce ho naopak akoby vypustili.

Šamorín hrá vždy až do konca a vždy to proti nim bolí. Bijeme sa s nimi a keď sme na chvíľu poľavili, hneď to využili. Doplatili sme na chvíľkovú laxnosť a ich reprezentantkám potom padali všetky strely. Nechávali sme ich otvorené a tak to celkom stiahli. Napokon sme to však dokázali dobojovať,“ ponúkla svoj názor na zápas Michaela Balážová, ktorá bude v rámci blížiaceho sa reprezentačného kempu v Ružomberku jedinou zástupkyňou Young Angels.

Môj dnešný výkon nenasvedčoval statusu reprezentantky a určite mám čo naprávať,“ okomentovala sebakriticky svoj štvorbodový výkon Balážová. „Verím, že sa v reprezentácii predstavím v lepšom svetle a idem tam urobiť všetko, čo bude v mojich silách. Hlavne sa tam musíme zohrať a pripraviť sa na zápasy, ktoré nás budú čakať potom neskôr.

V nominácii trénera Juraja Suju figurovala pôvodne aj Dominika Drobná, no tú vyradilo zranenie kolena. „Je to moja spolubývajúca aj tu v Košiciach a tak som sa veľmi tešila, že tam budeme spolu. Prajem jej, aby sa dala čo najskôr dohromady a nabudúce tam snáď pôjdeme spolu,“ zaželala si Michaela Balážová. Klubová trénerka Zuzana Žirková jej reprezentačnú pozvánku praje: „Hlavne môže získať ďalšie skúsenosti. Bude mať dobrý tréningový proces a to je dôležité. Momentálne máme totiž veľa hráčok v reprezentácii a trénovať u nás tak budú iba Američanky a Denisa Blanárová.

Súboj reprezentantiek 4:44

V sobotňajšom mikrosúboji trojice reprezentantiek vyhrali jednoznačne Šamorínčanky. Zatiaľ čo Balážová bola so štyrmi bodmi, jedným doskokom a dvoma stratami nespokojná, tandem Sujová – Marcová nastrieľal 44 zo 68 bodov svojho tímu.

Som rada, že si idem opäť potrénovať s dievčatami z reprezentácie. Naposledy sme boli spolu v novembri a bolo to výborné. Teším sa, zatrénujeme si na inej úrovni, prehodíme hlavičky na iný basketbal a asi si aj zahráme nejaké sparingové zápasy medzi sebou či proti Ružomberku. Bude to určite fajn,“ vyslovila sa v súvislosti so zrazom v Ružomberku Sujová a na spoluhráčky z národného tímu sa teší aj Marcová, ktorú povolal tréner Suja v rámci dodatočných zmien spôsobených zraneniami. „Určite sa tam nejdeme iba zúčastniť. Chceme sa pobiť o miestenky a osobne ďakujem za nomináciu. Aj keď sa tak bohužiaľ stalo kvôli zraneniu iných dievčat. Chcem však využiť svoju šancu a teším sa na to.