Publikované: 30.10.2021 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Ivan Golembiovský

Nina Janštová (16), BK ŠKP 08 Banská Bystrica (Foto: fb BK ŠKP 08 Banská Bystrica)

V oboch dnešných dueloch uspeli favoriti. V Bystrici to bolo o 32 bodov pre domácich, v Šamoríne o 36 bodov pre hostí.

Bystrické „Pumy“ dnes uvítali Slovan 10 bodovým náskok už po prvej štvrtine a Nina Janštová započala svoju cestu za bouble-double 7 bodmi a 4 doskokmi. V ďalších častiach hry sa rozdiel v skóre už len zväčšoval. Bodovo sa presadili takmer všetky hráčky ŠKP a stretnutie skončilo 71:39 pre Bystričanky.

V Šamoríne to v piatej minúte zápasu bolo vyrovnané 10:10, no na konci prvej štvrtiny už to bolo o 11 bodov pre Košičanky, tie trochu poľavili v tretej štvrtine, ktorá skončila 11:11, ale celkovo bol zápas jasný a Young Angels si pripísali výhru v pomere 76:40.

Niké Extraliga 2021–22 – 6 kolo

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 71:39 (32:19)
BK ŠKP 08 Banská Bystrica: Janštová 20 /13 doskokov/, Van Dalen 11, Striešová 10/8 doskokov/, Holíková 8, Grigerová 6 (Oborilová 5, Kollárová a Vargová po 4, Šimčíková 2, Neuschlová 1, Bahledová 0), tréner: ** Miloslav Michálik.
BK Slovan Bratislava: Dohňanská 10 /19 doskokov/, Lüttmerdingová 9, Angelova-Kolyandrova 4, Barboričová 2, Ziburová 0 (Sobôtková 7, Puzderová 4, Vrbjarová 1, Cepková 2, Danišková, Kobzová a Hrušovská po 0), tréner: Nenad Miloševič.
TH: 14/24 – 2/8. Trojky: 5/25 – 3/15. Fauly: 13 – 22. Štvrtiny: 21:11, 11:8, 17:8, 22:12.
**Rozhodovali:
Doušek, Izák, Karnay.

Livestats

Záznam zo zápasu (zdroj: huste.tv):

ŠBK Šamorín – YOUNG ANGELS Košice 40:76 (23:47)
ŠBK Šamorín: Sujová/8 doskokov/ a Marcová/10 doskokov/ po 14, Bábiková 6, Lelkes Júlia a Šípková po 2 (Takács 2, Soóky, Slama a Lelkes Anna po 0), tréner: Albert Diósi.
YOUNG ANGELS Košice Fluker 21/11 doskokov/, Higgins 14/11 doskokov/, Rodáková 5, Ošťádalová a Balážová po 4 (Dulovičová 8, Mikovčáková 7, Kristlová 6, Mončeková 3, Plavnická a Urbanová po 2), tréner: Radko Dvorščák.
Rozhodovali: Uhrin, Hudec, Stopka.

Livestats

Highlighty zo zápasu (zdroj: huste.tv):

Vyjadrenia po zápase:

Tamara Takács, hráčka ŠBK Šamorín:

„Myslím si, že zápas mal dopadnúť lepšie. Bohužiaľ, v prvom polčase sme nevedeli normálne ubrániť súpera a z toho sme dostali veľa bodov. Mali sme lepšie odstavovať a doskakovať. V druhom polčase naša obrana vyzerala lepšie, ale bolo to stále málo. Som rada, že som si aj ja mohla trochu zahrať, ako 17-ročná hráčka nazbieram veľa skúseností a dúfam, že sa budem zlepšovať.“

Radko Dvorščák, tréner Young Angels Košice:

„V prvom polčase sme sa prezentovali rýchlou, kolektívnou hrou. Žiaľ, sme v druhom polčase ubrali z nasadeného tempa a začali sme hrať o poznanie pomalšie. Našim najslabším momentom bol útočný doskok súpera aj napriek našej výškovej prevahe. Som rád, že všetky hráčky z lavičky dostali priestor aj sa bodovo presadili.“

Valerie Higgins, hráčka Young Angels Košice:

„Hrali sme veľmi dobre. Dobre ako tím, mali sme dobrú energiu a obranu. Náš tím je super a pracuje tvrdo.“