Publikované: 27.11.2021 Autor/Zdroj: Basket.sk

Pieščanské Čajky, tréner Jankovič a lavička

Sobotňajší program Niké Extraligy začal v bratislavskom Dome Športu, na palubovku proti domácemu Slovanu nastúpil ŠBK Šamorín. Až tri domáce hráčky sa dostali na dvojciferný počet bodov, hostky ťahali Sujová a Vaigl, no celkovo mali veľmi zlú streľbu za tri body (2/22), dokopy to na Slovan nestačilo a ten vyhral 71:57. Je to len druhá výhra Bratislavy v sezóne.

V Košiciach bola prvá štvrtina ako na hojdačke, chvíľu viedli Ružomberčanky, chvíľu domáce, celkovo to bolo dosť ofenzívne, nakoniec získali prvú štvrtinu o jediný bod hostky (25:24). V ďalšom priebehu „Ruža“ pridala a prejavovala sa vyššia kvalita na jej strane, rozdiel v skóre postupne navyšovala a domácim neposkytla šance na obrat. Domáce trápila presnosť streľby a nakoniec z toho bolo výrazné víťazstvo pre MBK.

V bystrickom derby sa domáce UMB dokázalo ako tak držať v zápase len do 5. minúty, potom to už bola záležitosť v rukách hosťujúceho ŠKP. Jeho hráčky navyšovali rozdiel v skóre slušným tempom, v polčase to bolo o 20 bodov. Druhý polčas začali hostky menej produktívne, ale vynahradili si to v poslednej štvrtine, v každom prípade hráčky ŠKP bez väčších problémov dokráčali k zaslúženej výhre v pomere 75:39.

Čajky začali v Poprade výborne, po necelých piatich minútach viedli 12:0, až vtedy sa presadila za domáce Barillová. Podobne to pokračovalo celý duel, Piešťany vo všetkých štvrtinách zaznamenali vyše 20 bodov a pritom si zahrali všetky hráčky ich zostavy, päť z nich sa dostalo na dvojciferný strelecký účet. Niet sa teda čo diviť, že z ich strany padlo 101 bodov a pripísali si vysoké víťazstvo.

Niké Extraliga 2021/22 – 10. kolo

BK Slovan Bratislava – ŠBK Šamorín 71:57 (41:31)
BK Slovan Bratislava: Lüttmerdingová 19, Kovalenko 15, Angelova-Kolyandrova 16, Mihaljevičová 7, Barboričová 2 (Cepková 7, Ziburová 3, Hrušovská 2, Puzderová, Sobôtková a Laššáková po 0), tréner: Nenad Milošević.
ŠBK Šamorín: Sujová 22, Vaigl 13 /9 doskokov/, Marcová a Bábiková po 6, Šípková 1 (Lelkes Júlia 7, Soóky 2, Slama 0), tréner: Albert Diósi.
TH: 17/24 – 19/25. Trojky: 4/10 – 2/22. Fauly: 27 – 24. Štvrtiny: 15:20, 26:11, 11:14, 19:12.
Rozhodovali: Bartoš, Turčin, Hudec.

LiveStats

Highlighty zo zápasu (zdroj: Huste.tv):

YOUNG ANGELS Košice – MBK Ružomberok 62:85 (32:43)
YOUNG ANGELS Košice: Higgins 22 /13 doskokov/, Fluker 13 /8 doskokov/, Kristlová, Urbanová a Balážová po 2 (Rodáková 12, Bohušová 5, Plavnická a Kanppová po 2, Mikovčáková a Mončeková po 0), tréner: Radko Dvorščák.
MBK Ružomberok: Praženicová 18 /8 doskokov/, Turudič a Bura po 10, Stašová 9, Buknová 0 (Grays 23, Motley 11, Havranová 4, Tarnachowicz 0), tréner: Juraj Suja.
Rozhodovali: Zubák, Karniš, Cibulka.

LiveStats

BK ŠK UMB Banská Bystrica – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 39:75 (18:38)
BK ŠK UMB Banská Bystrica Kaliuzhna 10 /12 doskokov/, Háberová a Paulechová po 8, Piperková 5, Turčanová 4 (Chovancová 4, Slavíková, Šunová, Mrváňová, Luptáková a Vyšná po 0), trénerka: Andrea Izáková.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica Striešová a Vargová /11 doskokov/ po 13, Van Dalen 3, Holíková 2, Grigerová 0 (Janštová 14, Oborilová 8, Neuschlová 7, Matejčíková a Kollárová po 6, Rausová 3), tréner: Miloslav Michálik.
Rozhodovali: Obertová, Kurpaš, Sirocký.

LiveStats

Záznam zo zápasu (zdroj: Huste.tv):

Vyjadrenia po zápase:

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica:

„Mala som pocit, že môžeme uhrať lepší zápas po poslednom zápase so Šamorínom, v ktorom sme so súperom, ktorý bol v minulej sezóne niekoľko priečok pred nami, dokázali zhruba tri štvrtiny držať vyrovnaný stav. My sme nezvládli úvod tohto zápasu, súper získal rýchlo veľa bodov. Potom sme sa už nevedeli tak zmobilizovať. Možno niekde v tretej štvrtine, a potom ešte v tej štvrtej, sme pochopili, že hra ešte neskončila a trošku sme súpera zase pritlačili, získali sme nejaké lopty. Ale na toto si musíme dať pozor, nemôžeme hrať dvadsať, možno tridsať minúť. Zápas trvá štyridsať minúť a my ho musíme odšliapať celý.“

Anna Kaliuzhna, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica:

„Nastúpili sme na palubovku s tým, že ideme bojovať naplno. Chceli sme hrať tímovo, chceli sme rýchlo posúvať loptu. Ešte nemáme celkom zohraté družstvo, lebo je to naša prvá spoločná sezóna. Ešte potrebujeme viac času na to, aby sme si začali trošku viac rozumieť. Mali sme veľa zbytočných strát, ktoré keby neurobíme, mohli sme rýchlejšie bodovať a zlepšiť obranu, ktorá nám na začiatku nešla. Dali sme súperovi veľa zbytočných trestných hodov, ktorými si spravili náskok a potom sme to už nevedeli dotiahnuť.“

Klára Paulechová, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica:

„Dnešný zápas nedopadol podľa našich predstáv, už zo začiatku sme nastúpili nekoncentrované a tiahlo sa to počas celého zápasu. Teraz sa musíme sústrediť na stredu, kedy doma privítame družstvo zo Šamorína.“

BAM Poprad – Piešťanské Čajky 48:101 (26:55)
BAM Poprad: Drobná 20 /8 doskokov/, Taušová 6, Kmetoniová 5, Sojáková 4, Lešková 3 (Barillová a Sagalincová po 4, Tetemondová 2, Húsková 0), tréner: Milan Veverka.
Piešťanské Čajky: Tadič 16, Boothe 12, Rusiňáková 7, Pirttinen 5, Hašková 4 (Kozáková 19, Želnyté 14, Martišková 13, Kraislová 8, Dovčíková 3, Vandlíková 0), tréner: Peter Jankovič.
Rozhodovali: Kiss, Karnay , Životský.