Publikované: 01.12.2021 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrtica (Foto: Laco Duračka)

Šamorín uspel na palubovke UMB Banská Bystrica 67:53 a Piešťany doma proti ŠKP Banská Bystrica 65:40. Šamorín strelecky potiahla základná pätorka, keď až štyri jej členky sa dostali do dvojciferných čísel, Vaigl k tomu pridala dokonca 15 doskokov.

Piešťany zaujali extrémnym počtom pokusov spoza perimetra, tých bolo až 39, no len 8 úspešných, čo je úspešnosť len mierne nad 20%. V každom prípade svoj duel zvládli aj vďaka dobrému dirigovaniu zo strany Matei Tadiť, ktorá si pripísala double-double za 14 bodov a 11 asistencií.

Niké Extraliga ženy 2021/22 – dohrávky 6. a 8. kola

BK ŠK UMB Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 53:67 (28:35)
BK ŠK UMB Banská Bystrica: Šunová 11, Kaliuzhna 8 /9 doskokov/, Paulechová a Turčanová po 7, Piperková 2 (Chovancová a Háberová po 8, Vyšná 2, Luptáková a Dobrotová po 0), trénerka: Andrea Izáková.
ŠBK Šamorín: Sujová a Marcová po 16, Vaigl 14 /15 doskokov/, Šípková 13 , Bábiková 6 (Soóky 2, Slama a Takács po 0), tréner: Albert Diósi.
TH: 5/9 – 12/14. Trojky: 2/13 – 3/18. Fauly: 21 – 15. Štvrtiny: 11:18, 17:17, 11:17, 14:15.
Rozhodovali: Tomašovič , Doušek , Karnay.

LiveStats

Highlighty zo zápasu (zdroj: Huste.tv):

Vyjadrenia po zápase:

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica:

„Zle sme vstúpili do zápasu. Nechali sme súperovi náskok, ktorý sme potom museli doháňať, čo nás stálo sily, ktoré nám chýbali v závere. Podarilo sa nám, skôr v druhom polčase, súpera zatlačiť, získať nejaké lopty agresívnejšou a hlavne rýchlou hrou. Kým sme hrali rýchly protiútok, tak si myslím, že sme dominovali na ihrisku. Akonáhle sme sa prispôsobili pomalšej hre súpera, tak nám to v tom útoku nešlo. Tam ešte robíme veľké chyby, rovnako ako aj pri riešení pick and roll-u súpera. Ale stále tam vidím nejaký posun. V tomto zápase to možno chcelo vydržať 40 minút v tom nasadení, ktoré bolo v čase, kedy sme ich bodovo dobehli. Ťažko hodnotiť, či to bol náš najlepší výkon v sezóne, pretože na začiatku sezóny sme boli minimálne zohraté. Dievčatá sú ešte stále v tom, že sa potrebujú zohrať, ale začínajú skôr chápať tú filozofiu, ktorou chceme ísť, že postupný útok nie je pre nás ten pravý dominantný, ale skôr tá rýchla hra a zlepšenie v obrane. Tam potrebujeme byť agresívnejšie, silovejšie a lepšie riešiť clony súpera.“

Rebeka Chovancová, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica:

„Do zápasu sme nastúpili namotivované s tým, že tento zápas chceme vyhrať. Aj keď na začiatku sme neboli dostatočne koncentrované, neskôr sme to vyrovnali a doťahovali sme sa celý zápas. Bohužiaľ, na konci prišlo mnoho chýb, ktoré nás stáli víťazstvo. Do ďalších zápasov sa z týchto chýb poučíme aby bol náš tímový výkon zas o niečo lepší.“

Klaudia Háberová, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica:

„V úvode sme sa veľmi nechytili, trošku nám to ušlo, ale potom sme sa do polčasu na súpera dotiahli. Tretia štvrtina bola zo začiatku trošku slabšia, asi sme veľmi chceli, ale nešli nám či už koše, alebo sme robili chyby v obrane. Potom sme sa snažili, aj sme boli už v streľbe úspešnejšie, ale ten náskok súpera bol vyšší a nedokázali sme to dotiahnuť do úspešného konca. Mrzí nás to, pretože toto bol pre nás ten zápas, ktorý to mal konečne zlomiť. Pripravovali sme sa na to, všetky sme boli nabudené, chceli sme to veľmi, ale nevyšlo to. O výsledku rozhodla najmä naša obrana, pretože tam si súperky pod košom robili čo chceli. Kondične sme na nich aj mali. Myslím si, že sme ich aj dosť ubehali, len aj strely im viac padali. Rozhodla aj slabá streľba na našej strane.“

Piešťanské Čajky – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 65:40 (34:21)
Piešťanské Čajky: Tadič 14 /11 asistencií/, Želnyté 13, Rusiňáková 11, Boothe 6, Pirttinen 0 (Martišková /10 doskokov/ a Kozáková po 9, Vandlíková 3, Kraislová a Dovčíková po 0), tréner: Peter Jankovič.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica: Vargová 10 /9 doskokov/, Van Dalen 6, Striešová 5, Grigerová a Holíková po 4 (Janštová 8, Kollárová 3, Oborilová, Matejčíková a Neuschlová po 0) , tréner: Miloslav Michálik.
Rozhodovali: Turčin , Gacik , Macura.