Publikované: 04.12.2021 Autor/Zdroj: Basket.sk Foto: Ivan Golembiovský

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BAM Poprad, Petra Števulová (8) (Foto: Ivan Golembiovský)

Jednoznačné výhry dosiahli favoriti súťaže, Ružomberok zdolal bystrické UMB v pomere 92:44, Piešťany proti Šamorínu dosiahli výhru o vyše 50 bodov 83:30. A podľa predpokladov najvyrovnanejší zápas síce najvyrovnanejší bol, no domáce ŠKP Banská Bystrica svoj duel zvládlo s prehľadom s pripísalo si výhru o 20 bodov 78:58.

Niké Extraliga 2021/22 – 11. kolo

MBK Ružomberok – BK ŠK UMB Banská Bystrica 92:44 (49:15)
MBK Ružomberok: Buknová 16, Praženicová 12, Bura a Stašová po 6, Turudič 5 (Motley 15, Grays 10 /8 doskokov/, Uramová a Tarnachowicz po 6, Havranová a Oravcová po 4, Jarošová 2), tréner: Juraj Suja.
BK ŠK UMB Banská Bystrica: Kaliuzhna 11, Paulechová 9, Vyšná 6, Šunová a Chovancová po 4 (Dobrotová a Luptáková po 3, Slavíková a Turčanová po 2, Pistikidis , Žilinská a Villányiová po 0), trénerka: Andrea Izáková.
TH: 12/18 – 13/17, trojky: 8/28 – 3/12, fauly: 18 – 21, štvrtiny: 28:10, 21:5, 23:12, 20:17.
Rozhodovali: Kiss, Donovalová , Cibulka.

LiveStats

Vyjadrenia po zápase:

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica:

V úvode zápasu sa ukázala kvalita súpera a ich náskok rychlo narástol o 18b. Napriek tomu už v tejto štvrtine sme ukázali na čom pracujeme a čím sa chceme prezentovať v nasledujúcej časti súťaže. V druhom polčase sme boli aktívnejšie v útoku, čo sa ukázalo v početnosti , TH, prehre v 4. Štvrtine iba o jeden kôš a takmer 2-násobnom počte úspešných striel v pomere k 1. Polčasu, ale aj oproti celkovému počtu domácemu zápasu.

Paula Vyšná, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica:

Dnes sme odohrali zápas s lídrom tabuľky. Boli sme si vedomé kvalít súpera, a tak sme do zápasu vstúpili s cieľom pripraviť sa na najbližšie zápasy s vyrovnanejšími súpermi a vyskúšať si taktické veci, ktoré momentálne riešime na tréningoch. Myslím si, že nás tento zápas nakopol, pretože sme sa v niektorých momentoch dokázali presadiť aj proti ružomberským skúseným hráčkam v hre jedna na jedna, dokonca sa nám podarili aj pekné akcie, ktoré nás dvíhali z lavičky. Aj keď výsledok tomu nenasvedčuje myslím si, že v zápase bolo veľa svetlých momentov, ktorých sa musíme chytiť v ďalších zápasoch.

Gabriela Turčanová, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica:

Vedeli sme, že nás čaká výrazne skúsenejší súper. Napriek tomu, sme do zápasu vošli s chuťou a bojovnosťou. Stanovili sme si na začiatku ciele, ktoré sa nám podarilo plniť. Som rada, že veci, ktoré trénujeme počas tréningov pozitívne aplikujeme v zápase. Musíme eliminovať zvytočné chyby a násobené strely súperov. Napriek výraznému bodovému náskoku súpera vnímam zápas z našej strany pozitívne.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 78:58 (38:35)
BK ŠKP 08 Banská Bystrica: Van Dalen a Vargová /8 doskokov/ po 18, Striešová 8, Grigerová 6, Holíková 5 (Janštová 12 /8 doskokov/, Oborilová 7, Neuschlová a Kollárová po 2, Rausová a Matejčíková po 0), tréner: Miloslav Micháik.
BAM Poprad: Kmetoniová 13, Drobná 11, Sojáková 9, Taušová 8, Lysová 4 (Tetemondová 7, Barillová 6, Lešková a Chmurová po 0), tréner: Milan Veverka.
Rozhodovali: Kurpaš, Perečinský, Čurilla.