Publikované: 08.12.2021 Autor/Zdroj: Basket.sk Foto: bamp.sk

Nataša Taušová (11), BAM Poprad (Foto: bamp.sk)

Verili sme, že bystrické UMB by mohlo získať prvé víťazstvo v sezóne, no napriek veľkej snahe a chceniu domácich si to Popradčanky postrážili a domov si vezú dva body za výhru 67:59. Poprad potiahla Drobná s 12 bodmi a 15 doskokmi, pridala sa aj Taušová so 14 bodmi a z lavičky prispela Lešková 7 bodmi no hlavne 10 asistenciami. Za domáci tím sa presadzovali hlavne dievčatá zo základu, Kaliuzhna 15 bodov, Chovancová 11 a Paulechová s Piperkovou po 10.

V Angels aréne domáce spravili so Slovanom krátky proces, v prvej štvrtine to bolo 30:12 a po polčase o 28 bodov, nebyť šetrenia amerických posíl a veľmi slabej poslednej štvrťky v podaní Košičaniek, tak mohol byť rozdiel v skóre oveľa vyšší. Za Košice si zahrali a aj sa bodovo presadili všetky hráčky a Bratislavčanky si nakoniec z východu odvážajú prehru 37:77.

Ružomberku v úvode zatápala hrajúca asistentka v ŠBK Timea Sujová, pridala sa k nej aj Bianka Laura Vaigl a prvú periódu domáce pre seba získali len o 3 body. Postupne sa však rozbehli, k Praženicovej a Stašovej sa z lavičky bodovo pridali Američanky Motley a Grays a duel skončil jednoznačne v prospech „Ruže“ 84:50.

Niké Extraliga 2021/22 – 7., 11. a 13. kolo

BK ŠK UMB Banská Bystrica – BAM Poprad 59:67 (30:33)
BK ŠK UMB Banská Bystrica: Kaliuzhna 15, Chovancová 11, Piperková a Paulechová po 10, Vyšná 2 (Turčanová 4, Dobrotová 3, Slavíková a Mrváňová po 2, Háberová 0), trénerka: Andrea Izáková.
BAM Poprad: Taušová 14, Drobná 12 /15 doskokov/, Sojáková 8, Kmetoniová 6, Lysová 0 (Barillová 9, Tetemondová 8, Lešková 7 /10 asistencií/, Vyšňová 3), tréner: Milan Veverka.
TH: 18/20 – 14/20, trojky: 3/16 – 7/23, fauly: 22 – 19, štvrtiny: 19:17, 11:16, 20:18, 9:16.
Rozhodovali: Bara, Kurpaš, Donovalová.

LiveStats

Záznam zo zápasu (zdroj: Huste.tv):

Vyjadrenia po zápase:

Rebeka Chovancová, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica:

„Do zápasu sme nastúpili koncentrované a to sa odrazilo hlavne v prvom polčase kde sme so súperom viedli vyrovnaný súboj. V tretej štvrtine prišla nepríjemná vlna košov súpera, ktorú sa nám ale nakoniec podarilo zastaviť. Následne na to prišiel dobrý úsek kde sme to otočili a mohli sme hrať opäť vyrovnaný súboj. Bohužiaľ, v štvrtej štvrtine sa nám druhú nepríjemnú spŕšku košov nepodarilo včas zastaviť a tým sme stratili čas na otočenie zápasu v náš prospech. Každopádne zo zápasu si zoberieme len to najlepšie a verím, že sa od toho odpichneme a eliminujeme chyby do nášho ďalšieho dôležitého zápasu, ktorý nás čaká v Štvrtok.“

Klára Paulechová, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica:

„Od začiatku stretnutia sme viedli vyrovnaný súboj so súperom z Popradu. Hrali sme rýchlo, rozvážne, nie vždy nám to vyšlo, ale chybu sme sa snažili čím skôr napraviť. Ku koncu sme to nezvládli a dovolili sme súperovi ovládnuť posledné minúty zápasu.“

YOUNG ANGELS Košice – BK Slovan Bratislava 77:37 (48:20)
YOUNG ANGELS Košice: Higgins 11, Fluker 11, Urbanová 7, Kristlová 6, Dulovičová 3 (Rodáková 9, Mikovčáková 8, Ošťádalová a Bohušová po 7, Knappová 6, Plavnická 2), tréner: Radko Dvorščák.
BK Slovan Bratislava: Kovalenko 12, Lüttmerdingová 9, Angelova-Kolyandrova 8, Sobôtková 2, Cepková 0 (Dohňanská /12 doskokov/, Laššáková a Hrušovská po 2, Kobzová, Puzderová a Vrbjarová po 0), tréner: Nenad Miloševič.
Rozhodovali: Kiss, Životský, Čurilla.

LiveStats

Highlighty zo zápasu (zdroj: Huste.tv):

Radko Dvorščák, tréner Young Angels Košice:

„Splnili sme predsavzaté. Mali sme dobrý úvod a dievčatá do toho vložili energiu. Teší ma rýchla a nebojácna hra. Menšou škvrnkou bol záver, ale je ťažké odohrať konštantných 40 minút. Hlavný cieľ sme splnili. “

Vanda Kristlová, hráčka Young Angels Košice

„Po včerajšom zápase v Banskej Bystrici to bolo fyzicky náročnejšie, ale tímovým výkonom sme to zvládli bez vážnejších problémov.“

Anna-Maria Angelova-Kolyandrova, hráčka BK Slovan Bratislava:

„Pre nás to bolo veľmi ťažké. Sme stále mladý tím a súperky si rýchlo vybudovali veľký náskok. Snažili sme sa to skresať a záverečná štvrtina bola z našej strany najlepšia. Bolo to však náročné.“

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 84:50 (41:30)
MBK Ružomberok: Praženicová 20, Stašová 16, Bura 10 /8 doskokov/, Turudič a Buknová po 5 (Motley 14, Grays 12, Havranová 2, Tarnachowicz a Uramová po 0), tréner: Juraj Suja.
ŠBK Šamorín: Sujová 20, Vaigl 17 /11 doskokov/, Marcová 8, Bábiková 2, Šípková 0 (Lelkes Júlia 3, Soóky, Slama, Pellérdi a Lelkes Anna po 0), tréner: Albert Diósi.
Rozhodovali: Obertová, Sirocký, Cibulka.