Publikované: 05.03.2022 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: mbkruzomberok.sk

MBK Ružomberok vs. YOUNG ANGELS Košice (Foto: mbkruzomberok.sk)

Domáce hráčky Ružomberka si už v prvej štvrťke vybudovali 20 bodový náskok a v podstate rozhodli o zápase. Košičanky sa síce pozviechali a ďalší priebeh duelu bol vyrovnaný, hostky dokonca bodové manko trochu stiahli, ale nič im to nepomohlo a na Liptove nakoniec prehrali 62:78.

Šamorín si pricestoval po víťazstvo a na palubovke bystrického UMB ho získal aj bez Romany Vyňuchalovej v zostave, hostí potiahla hrajúca asistentka trénera a bývalá reprezentantka Timea Sujová s 24 bodmi. Za domáce sa 19 bodmi predviedla Anna Kaliuzhna.

V Poprade dnes proti domácim nastúpil Slovan a títo súperi odohrali vyrovnaný duel, polčas skončil o bod pre Popradčanky a nakoniec boli domáce úspešné aj celkovo, keď uspeli v pomere 61:57. Výborný výkon na domácej strane podali Dominika Drobná s Emmou Kmetoniovou.

Niké Extraliga ženy, skupina o 1. – 4.miesto – 6.kolo

MBK Ružomberok – YOUNG ANGELS Košice 78:62 (45:25)
MBK Ružomberok: Bura 15 /8 doskokov/, Stašová 9, Praženicová 8, Havranová 3, Buknová 2 (Motley 13, Turudič 12, Grays 10, Pavič 6), tréner: Juraj Suja.
YOUNG ANGELS Košice: Higgins 24, Fluker 19 /12 doskokov/, Jewett-Giles 7, Urbanová a Blanárová po 0 (Dulovičová a Rodáková po 4, Mikovčáková a Bohušová po 2, Ošťádalová 0), treéne: Radko Dvorščák.
TH: 15/16 – 15/18. Trojky: 7/21 – 3/14. Fauly: 14 – 16. Štvrtiny: 28:8, 17:17, 11:20, 22:17.
Rozhodovali: Tomašovič, Lamoš, Gacík.

LiveStats

Highlighty zo zápasu (zdroj: Huste.tv):

Vyjadrenia po zápase:

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok:
“Som spokojný so 16-bodovým víťazstvom nad Košicami. Skvele sme otvorili zápas, hrali sme výborne, to bolo perfektné. Položilo nám to základ úspechu dnes. Potom to však už bolo horšie, začali sme kopiť chyby, v druhej a tretej štvrtine sme sa moc prepadli. V šatni sme si síce povedali, že je samozrejmé – nedá sa hrať prvotriedne celý zápas, ale potom sme v tretej desaťminútovke padli hlboko. To ma mrzí. Súper mal 21 útočných doskokov, my sme zase mali 18 strát. To sú čísla, ktoré vôbec vtedy nepredznamenali 16-bodovú výhru.”

Radko Dvorščák, tréner YOUNG ANGELS Košice:
“V prvom rade blahoželám Ružomberku k zaslúženému víťazstvu. Potvrdil, že momentálne je vo veľkej hernej pohode a hrá s prehľadom. Nás hlavne mrzí úvod duelu, potom sa nám s kádrom, aký má Ružomberok, veľmi ťažko vracalo do zápasu. Pozitívom je, že sme zbrane nezložili, a hrali sme do konca. Pri strate o 20-bodov to bolo frustrujúce, ale povedali sme si, že nemáme čo stratiť. Zabojovali sme, lepšie sme bránili, boli sme efektívnejší.”

Barbora Bohušová, hráčka YOUNG ANGELS Košice: „Vedeli sme, že dnešný zápas bude veľmi náročný. Vstup do zápasu a celý prvý polčas nám nevyšiel podľa predstáv, zlyhali sme v obrane, nepadli nám takmer žiadne strely a Ružomberok si vytvoril 20-bodový náskok. V druhom polčase sa nám podarilo znížiť bodový rozdiel na osem bodov, ale aj napriek tomu sme zápas prehrali.“

Niké Extraliga ženy, skupina o 5. – 8.miesto – 6. kolo

BK ŠK UMB Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 64:71 (39:44)
BK ŠK UMB Banská Bystrica: Kaliuzhna 19, Matejčíková 14, Turčanová 8 /8 doskokov/, Piperková 7, Paulechová 5 (Háberová 6, Mrváňová 3, Slavíková 2, Žilinská a Pistikidis po 0), trénerka: Andrea Izáková.
ŠBK Šamorín: Sujová 24, Vaigl 17 /11 doskokov/, Marcová 14, Šípková 10, Bábiková 0 (Lelkes Júlia 6, Soóky a Slama po 0), tréner: Albert Diósi.
Rozhodovali: Doušek, Obertová, Donovalová.

LiveStats

Vyjadrenie po zápase:

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica:
"Dnešný zápas bol špecifický tým, že bol záverečným pred play-off a my sme mali poslednú možnosť ukázať najmä sebe samým, nakoľko sme pripravené do poslednej časti súťaže a v čom musíme ešte zabrať a vyladiť našu hru. A zápas so Šamorínom bol určite výbornou previerkou pri hráčskych kvalitách súperiek, najmä dnes takmer 100%-nej Timei Sujovej a som rada za celý tím, ako sme dnes pochopili význam tímovej hry a zvládli tento zápas. Aj napriek prehre je vidieť progres viacerých hráčok. Pod taktovkou Jaji Matejčíkovej, pri ktorej hre ožívajú a vynikajú aj kvality ďalších spoluhráčok, sme sa držali v celom zápase na rozdiel 3 – 6 bodov a kým v základnej časti sme dokázali so súperom udržať krok len v prvom polčase a zápasy skončili pre súpera + 20b a +15b, v zápasoch o 5. – 8. miesto, sme pri troche šťastia mohli súperovi ešte nejaký bodík ukradnúť, ale rozdiely o 9b v Šamoríne a 7b v dnešnom domácom stretnutí nás verím nakopnú k ďalšej tvrdej práci do poslednej časti súťaže a dajú nám odvahu a energiu veriť tomuto tímu, že ešte môže byť úspešný v nasledujúcich zápasoch. A aj keď vieme, že sme nesplnili všetko, čo sme si pred zápasom povedali, ďakujem dievčatám za predvedený kolektívny výkon a gratulujem súperkám.

BAM Poprad – BK Slovan Bratislava 61:57 (33:32)
BAM Poprad: Drobná 15 /10 doskokov/, Kmetoniová 13 /8 doskokov/, Barillová 9, Michlíková Nina a Vyšňová po 0 (Sojáková 14, Chmurová, Michlíková Natália a Taušová po 0), tréner: Tibor Kmetoni.
BK Slovan Bratislava: Angelova-Kolyandrova 15, Lüttmerdingová 10, Barboričová 8, Dohňanská 6, Laššáková 0 (Puzderová 18, Vrbjarová a Sobôtková po 0), tréner: Nenad Miloševič.
Rozhodovali: Kiss, Životský, Čurilla.