Publikované: 13.04.2022 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Ladislav Dobsa

ŠBK Šamorín (Foto: Ladislav Dobsa)

Košičanky v prvom zápase série o tretie miesto dokázali zdolať súperky z bystrického ŠKP o 14 bodov v pomere 75:61. Opäť ich bodovo ťahal hlavne Chanon Fluker, ktorá k 24 bodom pridala aj 13 doskokov, statočne jej sekundovala osemnásť bodová Valerie Higgins, ku ktorej sa pridali aj trinásťbodová Denisa Blanárova s dvanásť bodovou Keri Jewett-Giles.

Bystričanky držala v hre hlavne úspešnosť spoza perimetra, keď zaznamenali 9 trojok z 21 pokusov. Hlavne striedajúca Erika Holíková mala trojky 3/3 a pripísala si dokopy 13 bodov, čím sa stala spolu s Luciou Striešovou najlepšou strelkyňou hostiek, Striešová dala taktiež tri trojky, no z dvanástich pokusov..

Šamorín v Poprade síce v polčase o bod prehrával, ale dá sa povedať, že to bolo len malé zaváhanie v druhej štvrtine, mimo tejto desaťminútovky bol tím z juhu Slovenska na palubovke lepší a zaslúžene ukončil sériu o tretie miesto výhrou 74:57.

Slovan, tak ako dokázal prehrať doma, teraz vyhral u súpera, nakoniec to bolo pomerom 67:56. Séria o 7. priečku teda bude pokračovať do tretieho zápasu v Bratislave, ktorý rozhodne o tom, ktoré družstvo skončí v súťaži predposledné.

Niké Extraliga ženy 2021/22, play-off o 3. miesto – 1. zápas

YOUNG ANGELS Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 75:61 (36:32)
YOUNG ANGELS Košice: Fluker 24 /13 doskokov/, Higgins 18, Blanárová 13, Jewett-Giles 12, Dulovičová 0 (Kristlová 4, Ošťádalová a Bohušová po 2, Rodáková a Urbanová po 0), tréner: Radko Dvorščák.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica: Striešová 13, Lambert 11, Burney-Robinson 10, Vargová 9, Grigerová 2 (Holíková 13, Janštová 2, Van Dalen 1, Neuschlová 0), tréner: Miloslav Micháik.
TH: 10/14 – 4/9. Trojky: 3/13 – 9/21. Fauly: 12 – 15. Štvrtiny: 21:19, 15:13, 16:19, 23:10.
Rozhodovali: Fuska, Donovalová, Karnay.
Stav série. 1:0.