Na prvých priečkach tímy Young Angels, tretia Stará Turá má o zápas menej

Publikované: 22.02.2023 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Jäzva

Katarína Šedivá (6), Young Angels Košice (Foto: Jäzva)

V spoločnej súťaži mladých žien do 23 rokov a junioriek do 19 rokov sa hrali takmer kompletné dve kolá. Stará Turá si svoje zápasy plánovala predohrať, čo vyšlo len z polovice, ale od minulého piatka sa nakoniec odohralo sedem z ôsmich zápasov.

Slovan sa v domácej predohrávke proti Starej Turej ako tak držal len v prvom polčase, prehral síce prvú štvrtinu o 10 bodov, no do veľkej prestávky to stiahol na 8. Po nej však duel ovládli hostky, rozhodujúcu tretiu desaťminútovku vyhrali o 22 bodov a bolo všetko jasné. Celkovo prehral Slovan o 33 bodov. Ďalšia predohrávka Starej Turej proti Ivanke pri Dunaji bola odložená na zatiaľ neznámy termín.

Piatok priniesol košickú predohrávku derby medzi 19-kou Young Angels a 19-kou CBK, zápas bol jednoznačne v rukách domácich „Anjelok“, vyhrali postupne všetky štyri štvrtiny a to o 12, 9, 12 a 12 bodov, čiže celkovo o poriadny balík 45-ich bodov. Ich trénerka Ivana Jalčová vyjadrila vcelku spokojnosť s obrannou činnosťou, keďže domáce inkasovali iba 28 bodov.

Klokani z Ivanky pri Dunaji v rámci 13. kola privítali v sobotu hráčky z Trenčína a popravde sa s nimi príliš nemaznali. V polčase im ušli už o 18 bodov a celý duel vyhrali o 40 bodov. Na domácej strane sa štyri basketbalistky dopracovali k dvojcifernej hranici nastrieľaných bodov, zatiaľ čo u hostiek to bola jediná 16-bodová Sofia Barboričová.

V sobotu sa v Košiciach opäť hralo derby, len teraz juniorky CBK nastúpili proti mladým ženám Young Angels. Logicky by sa čakal ešte výraznejší výsledok, ale v úvode bol opak pravdou, keďže prvú štvrtinu domáce prehrali o 2 body, a to mali vo svojej zostave štyri extraligové hráčky. Práve tieto „skúsené“ hráčky svoj tím nakoniec bez väčších problémov dotiahli v výhre o 42 bodov, ale ten úvod bol rozpačitý.

Juniorky z Popradu v sobotu tiež navštívili Košice, nastúpili tam proti rovesníčkam z Young Angels a treba povedať, že tvrdo bojovali a odolávali ako vedeli. Po remízovej prvej štvrtine tú druhú a aj celý prvý polčas urvali pre seba o dva body. V ďalších dvoch sa už ale presadili domáce, tie ťahala za výhrou Hana Jakubčeková, ktorá 21 bodmi a 19 doskokmi narobila hostkám poriadne problémy a pomohla „Anjelkám“ k víťazstvu o 4 body.

Nedeľa v tejto súťaži začala súbojom bratislavského Slovana proti Trenčínu, duel to bol v prvej polovici vyrovnaný, Trenčianky dokázali držať krok s domácimi a v polčase prehrávali len o dva body. Druhá polovica im už ale tak dobre nevyšla, nenabrali síce extrémnu stratu, no v zápase, v ktorom padlo celkovo veľmi málo bodov (46:35), nakoniec prehrali o 11.

Popradské juniorky hrali v Košiciach aj v nedeľu, nastúpili proti mladým ženám Young Angels. V tomto prípade to už nebol taký vyrovnaný duel, aj keď Košičanky nastúpili len so siedmimi hráčkami. Domáce za výhrou o 34 bodov potiahla parádnym výkonom Katarína Šedivá, hráčka už aj s extraligovými skúsenosťami, ktorá zaznamenala za 31 minút na ihrisku 24 bodov, 9 doskokov, 5 asistencií a 2 získané lopty.