Prvoligové YOUNG ANGELS zdolali Poprad aj druhýkrát a majú právo štartovať v Niké Extralige

Publikované: 14.05.2023 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice, víťazky prvej ligy žien (Foto: Jäzva)

Po dvoch výhrach v baráži o postup do Niké Extraligy žien sa z práva hrať v našej najvyššej súťaži v sezóne 2023–2024 tešia basketbalistky prvoligového YOUNG ANGELS Academy.

Dnešný duel pod končiarmi Tatier sa do značnej miery podobal tomu prvému, až na úplný začiatok ho v moci mali hráčky prvoligového víťaza z Košíc. Po prvej perióde vyhrávali o 13 bodov, v polčase o 22. Poprad nedokázal súperovi vzdorovať ani v druhej polovici stretnutia a pred záverečnou štvrtinou prehrával už o 34 bodov. V tej tím Young Angels už len potreboval dotiahnuť duel do víťazstva, čo sa mu aj podarilo, bola z toho výhra o 34 bodov.

Niké Extraliga ženy 2022/23 – Baráž

Nedeľa, 14.05.2023 – 2. zápas

BAM Poprad – YOUNG ANGELS Academy 43:77 (20:42)
BAM Poprad: Rothová 10, Kmetoniová 8, Michlíková 7, Húsková 5, Vyšňová 4 (Galičinská 3, Langová, Heldáková a Sagalincová po 2, Balážová a Slivková po 0), tréner: Milan Veverka.
YOUNG ANGELS Academy: Mikovčáková 14, Rodáková 10, Kristlová, Rebejová a Dulovičová po 6 (Bohušová 9, Plavnická 7, Szmereková a Jakubčeková (10 doskokov) po 6, Filická 5, Majorošová 2, Holomaniová 0), tréner: Radek Dvorščák.
TH: 8/11 – 10/17. Trojky: 5/21 – 5/18. Fauly: 19 – 17. Štvrtiny: 10:23, 10:19, 9:21, 14:14.
Rozhodovali: Fanfara, Cibuľka, Mengánik.