Publikované: 05.10.2023 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Ivan Golembiovský

BK ŠK UMB Banská Bystrica vs. CBK Košice, Martina Krajčírová (18) vs. Alexandra Mončeková (20) (Foto: Ivan Golembiovský)

Záverečný duel 2. kola Niké extraligy žien sa hral v Banskej Bystrici, kde sa stretli basketbalistky domáceho UMB a košického CBK.

Úvod mali lepší hráčky CBK, vytvorili si mierny náskok a prvú štvrtinu pre seba uhrali o 9 bodov, domáce v nej zaznamenali len 13 bodov. V tej druhej hráčky UMB dokázali nastrieľať opäť len 13 bodov a košický tím im ušiel na polčasový náskok 17-ich bodov.

Počas veľkej prestávka sa zdalo, že je všetko jasné, no domáce sa po nej pokúsili vzoprieť osudu, síce prehrali aj tretiu desaťminútovku, no len o 2 body a to už bol rozdiel v skóre aj 21 bodov. Záverečná perióda bola zo strany bystrických „vysokoškoláčok“ najlepšia, dokázali dokonca znížiť náskok súperiek na 7 bodov, ale tie drámu nepripustili, koniec zvládli a zápas vyhrali o 12 bodov.

ZÁZNAM a HIGHLIGHTY si môžete pozrieť na stránkach partnera súťaže Niké TV.

Niké extraliga žien 2023/24 – 2. kolo

Štvrtok, 05.10.2023

BK ŠK UMB Banská Bystrica – CBK Košice 62:74 (26:43)
BK ŠK UMB Banská Bystrica: Krajčírová 25 /15 doskokov/, Háberová 16, Turčanová 10 /10 doskokov/, Cvoligová 8, Mrváňová 3 (Luptáková, Slavíková, Poliaková, Vyšná, Heliová, Rausová a Sedláčeková po 0), trénerka: Andrea Izáková.
CBK Košice:Mončeková 26 /12 doskokov/, Kmetoniová 19 /12 doskokov/, Kašperanová 12, Mrázová 4, Krištofová 2 (Liashenko 7, Nigutová a Zahornacká po 2, Petrušová a Sunitrová po 0), tréner: Vladimír Karnay.
TH: 6/10 – 10/16. Trojky: 4/22 – 2/22. Fauly: 18 – 14. Štvrtiny: 13:22, 13:21, 14:16, 22:15.
Rozhodovali: Donovalová, Višniarová, Uhrin.

ONLINE ŠTATISTIKY

Hlasy po zápase:

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Na začiatok sezóny sme mali súpera, ktorý nikomu nič nedaruje zadarmo a pobije sa o každú loptu, čo my sme naopak čakali, že to pôjde aj bez energie a zodratia palubovky. V takýchto zápasoch bude okrem úspešnosti streľby, ktorá nám vôbec nevychádzala najmä v 1. polčase, rozhodovať hráčske srdce. Škoda toho rozdielu po polčase, napriek prebudeniu sa v druhom, sme sa dokázali už len priblížiť na 10 bodov, ale súper si už náskok ustrážil. Musíme sa do sobotňajšieho zápasu odpichnúť z jednoduchšej aktívnej hry, ktorá sa ukázala v úsekoch 3. a 4. štvrtiny, kde sme bojovali ako tím, a kde dostali priestor aj naše mladé nové sovičky.“

Sissi Sedlačeková, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Som rada za prvé minútky v extralige, mám možnosť pozbierať nové skúsenosti v najvyššej slovenskej súťaži. Myslím, že pozitívom zápasu bol náš návrat a dotiahnutie sa na súpera, na tomto by sme mali stavať do ďalších zápasov.“

Alexandra Luptákova, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Na dnešný zápas sme boli nabudené a išli sme do toho, že body ostanú na našej palubovke. Žiaľ už v polčase sme pomerne vysoko bodovo zaostávali. Do úvodu 4. štvrtiny sme sa zomkli a spoločne sme dobehli košickú šnúru. Zatiaľ nás v zápasoch limitujú stratené lopty. Vieme, kde máme herné nedostatky a tie budeme musieť do najbližších duelov odstrániť.“

Fotogaléria zo zápasu (autor: Ivan Golembiovský):