Stratené lopty

Získané lopty

Vyjadrenie domácich

Andjelko Mandič, tréner MBK Rieker Com-Therm Komárno:

Gratulujem mojim chlapcom k tomuto víťazstvu. Zo začiatku sme ešte neboli dobre sústredení, vynechali sme niekoľko dobrých striel, vypadli nám trestné hody, a následne to mali vplyv na naše sebavedomie. Začali sme robiť veci komplikovane a ťažšie. Potom nás však podržala obrana a rýchly prechod do útoku, s ktorým sme pokračovali aj na začiatku druhého polčasu. Keď si niekto pozrie výsledok, možno si povie – jasný zápas, no nebolo to tak. Tu nie je slabé mužstvo a už vonkoncom nie Svit. Je to nepríjemný súper a dnes to aj ukázali. Trošku som sa bál únavy z ťažkého zápasu na Interi, ale chalani ukázali svoj nezlomný charakter.

Ondrej Haviar, hráč MBK Rieker Com-Therm Komárno:

Konečné skóre nie je celkom obrazom tohto zápasu, nebolo to až také ľahké. Svit hral zaujímavú obranu, do ktorej sme chvíľku nevedeli nájsť recept, mali sme veľa otvorených striel, ktoré nám nepadli, no našťastie sme v poslednej štvrtine zapli a natiahli náš náskok, a zápas sa tak dohral. Dnes sme mohli dať aj 110 bodov, ale nevadí to, víťazstvo je doma a ideme ďalej od zápasu k zápasu. Videl som Svit hrať zápasy aj predtým, čiže pomohla im zmena trénera a myslím si, že sa ešte rozohrajú a budú ešte nepríjemnejší hlavne doma.

Vyjadrenie hostí

Rudolf Jugo, tréner Iskra Svit:

S Komárnom sme dnes odohrali vyrovnaný zápas. Avšak súperovi stačili dve minúty, kedy sme stratili kontrolu nad duelom, aby to využil. Hoci sme sa potom opäť dotiahli, dnes sme pohoreli najmä na útočnom doskoku. Proti Komárnu je takmer nemožné vyhrať, ak si neustrážite obranný doskok. Moji chlapci odohrali dobrý duel, boli sme, až na pár úsekov, koncentrovaní s dobrých prechodom do útoku, no dostal nás útočný doskok súpera.

Peter Pipíška, hráč Iskra Svit:

Zápas s Komárnom sme zvládli na 60 až 70 percent. Bol to vyrovnaný duel, domáci sa dostali do osembodového vedenia, potom sme to stiahli, bola remíza, potom sme aj viedli o dva body, no dekoncentrácia a nedisciplinovanosť v obrane aj v útoku nás pripravili o lepší výsledok. Súper nás načal trojkami a zo zápasu, ktorý mohol skončiť víťazstvom o štyri – päť bodov pre hociktoré mužstvo, bol napokon duel s takmer dvadsaťbodovým rozdielom.

Individuálne štatistiky: MBK Rieker Com Therm Komárno

# Hráč Min 2P FG (M/A) 3P FG (M/A) FT (M/A) Reb/O Reb/D AS TO ST BS PF/C PF/D Pts
MBK Rieker Com Therm Komárno 27/46 (58,70%) 8/32 (25,00%) 10/17 (58,82%) 18 22 15 7 11 2 23 23 88
1 Umipig Isiah 29:11 4/5 (80,00%) 1/8 (12,50%) 2/2 (100,00%) 1 2 5 1 1 0 1 3 13
2 Thompson Bernard 24:46 3/6 (50,00%) 1/5 (20,00%) 2/2 (100,00%) 2 6 1 3 1 0 3 2 11
10 Halada Filip 17:19 0/1 (0,00%) 1/1 (100,00%) 0/0 (0,00%) 0 2 0 0 1 0 4 1 3
11 Bilič Siniša 27:35 4/8 (50,00%) 1/5 (20,00%) 3/8 (37,50%) 4 5 1 1 3 0 4 8 14
15 Vido Roman 21:28 6/8 (75,00%) 1/7 (14,29%) 1/1 (100,00%) 1 2 0 0 0 1 1 1 16
23 Kratochvíl Jan 21:49 4/7 (57,14%) 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 4 2 3 1 0 0 2 0 8
43 Alawoya Babatunde 23:50 2/6 (33,33%) 0/0 (0,00%) 1/2 (50,00%) 5 2 1 0 2 1 4 4 5
2P FG (M/A)
Úspešná streľba za 2 body (Úspešné/Celkom)
3P FG (M/A)
Úspešná streľba za 3 body (Úspešné/Celkom)

11 Findura Roman 5:30 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 1 0 0 0 1 1 0
13 Petrucelli John 34:38 6/13 (46,15%) 0/1 (0,00%) 8/9 (88,89%) 2 2 2 1 2 0 3 7 20
14 Mandič Aco 28:39 5/8 (62,50%) 2/3 (66,67%) 2/7 (28,57%) 1 4 0 2 0 0 3 6 18
20 Mikulić Ivan 13:51 0/0 (0,00%) 1/1 (100,00%) 2/2 (100,00%) 0 2 2 2 0 0 3 1 5
24 Blagojević Milić 33:23 2/6 (33,33%) 2/3 (66,67%) 1/3 (33,33%) 1 7 0 4 0 0 3 5 11
32 Bakare Rilwan 27:54 4/9 (44,44%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 4 6 0 0 0 0 2 0 8
44 Adenekan Shore 5:16 1/1 (100,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 2 0 0 3 0 0 2 0 2