Stratené lopty

Získané lopty

Vyjadrenie domácich

Rudolf Jugo, tréner BK Iskra Svit:

Dnes sme predviedli výbornú obranu. Tá nám fungovala takmer celý zápas. Škoda, že sme v útoku hrali akoby so zatiahnutou ručnou brzdou. Napriek tomu sme proti kvalitnému tímu Košíc odohrali viac, ako vyrovnané stretnutie. Nepremenili sme však niekoľko otvorených striel, čo nám určite nepomohlo. V záverečných piatich minútach sme urobili viacero chýb, čo nás stálo víťazstvo. Som však presvedčený, že sme na dobrej ceste.

Roman Findura, hráč BK Iskra Svit:

Bol to veľmi náročný zápas, stretnutie obrán. Hrali sme fantasticky v defenzíve, i dobre takticky. Držali sme sa 37 minút, zápas sme stratili malou nepozornosťou. Súperovi padla nejaká trojka, stratili sme dve lopty a bolo po zápase. Nemyslím si, že sme odišli fyzicky, skôr po mentálnej stránke. Akonáhle sme trochu poľavili, kvalitný súper to hneď trestal. Potrebujeme stabilizovať káder, aby sme mohli na tréningu pracovať.

Vyjadrenie hostí

Štefan Svitek, tréner KB Košice:

Bol to bojovný zápas, v ktorom jednoznačne prevládali obrany. Chceli sme potvrdiť víťazstvo na Interi, domáci tiež chceli vyhrať. Som rád, že sme to zvládli. Škoda, že sme stratili vedenie, ktoré sme mali. Odchádzame ale spokojní, lebo záver nám vyšiel. Nehrá sa tu ľahko, Svit má nových hráčov. V závere naši hráči pôsobili na palubovke trochu čerstvejšie ako domáci. Na konci bola väčšia nervozita u súpera, keďže sme mali mierny náskok.

Stanislav Baldovský, hráč KB Košice:

Z oboch strán bola dobrá obrana, padlo ale strašne málo bodov. Oba tímy zahadzovali šance, nedávali sme spod koša. Polčasový výsledok hovorí za všetko. Cez prestávku sme si povedali, že musíme hrať tímovo, posúvať si loptu. Vyhrali sme hlavne vďaka tvrdej obrane. Vo Svite je to vždy ťažký zápas, je to východniarske derby. Súper má nových hráčov, keď sa zohrajú, pôjdu vysoko v tabuľke. Sme radi, že sme záver duelu zvládli.

Individuálne štatistiky: Iskra Svit

# Hráč Min 2P FG (M/A) 3P FG (M/A) FT (M/A) Reb/O Reb/D AS TO ST BS PF/C PF/D Pts
Iskra Svit 9/33 (27,27%) 8/25 (32,00%) 5/10 (50,00%) 11 20 11 13 3 2 18 15 47
4 Dratva Filip 14:42 0/0 (0,00%) 1/3 (33,33%) 0/0 (0,00%) 2 2 0 1 0 0 2 0 3
5 Pipíška Peter 22:46 0/1 (0,00%) 1/5 (20,00%) 0/0 (0,00%) 0 2 1 2 0 0 3 2 3
6 Myles Juevol 18:03 1/3 (33,33%) 0/3 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 1 2 1 1 0 1 1 2
11 Findura Roman 15:27 0/1 (0,00%) 1/3 (33,33%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 0 1 0 4 0 3
13 Petrucelli John 31:02 1/8 (12,50%) 1/1 (100,00%) 0/0 (0,00%) 0 3 2 5 0 0 2 2 5
14 Mandič Aco 24:52 4/7 (57,14%) 1/4 (25,00%) 0/1 (0,00%) 3 0 2 1 0 1 1 2 11
24 Blagojević Milić 34:56 1/5 (20,00%) 3/6 (50,00%) 3/3 (100,00%) 1 8 0 3 0 0 3 4 14
2P FG (M/A)
Úspešná streľba za 2 body (Úspešné/Celkom)
3P FG (M/A)
Úspešná streľba za 3 body (Úspešné/Celkom)

5 Jones Ray 20:41 0/1 (0,00%) 1/1 (100,00%) 2/2 (100,00%) 0 2 2 3 0 0 1 2 5
10 Baldovský Stanislav 29:22 4/5 (80,00%) 1/4 (25,00%) 2/2 (100,00%) 0 4 0 0 2 0 1 5 13
12 Radoš Tomislav 15:25 0/0 (0,00%) 2/3 (66,67%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 3 0 0 2 0 6
15 Nuber Róbert 19:19 1/5 (20,00%) 1/2 (50,00%) 0/0 (0,00%) 1 7 2 3 0 0 0 0 5
19 Jacobo Luis 29:18 3/6 (50,00%) 1/1 (100,00%) 0/2 (0,00%) 1 3 3 2 1 0 2 5 9
24 Lechman Peter 5:55 0/0 (0,00%) 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 1 2 0 0 0 0 1 0 0
30 Keely Reginald 33:51 4/10 (40,00%) 0/0 (0,00%) 1/2 (50,00%) 1 6 3 2 1 3 3 3 9
41 Baťka Michal 30:33 4/5 (80,00%) 0/4 (0,00%) 0/1 (0,00%) 1 3 0 2 2 1 4 3 8